Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3
    Member Nada avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.

Čokoladna dijeta

Društvo evo jedne dijete koja se meni sviđa. Iako naslovom odlično zvuči, ipak se u prvom tjednu ne smije uopće jesti čokolada.

Ovo je što sam na netu.

Čokoladna dijeta je riječima Anne Voak plan mršavljenja koji, osim što stogo kontrolira unos kalorija, pomaže i u prevladavanju ovisnosti o čokoladi. Kako bi se u tome uspjelo prvi korak je posve eliminirati čokoladu iz dijete na razdoblje od tjedan dana. Nakon početne apstinencije u drugom tjednu dozvoljene su male količine čokolade svakodnevno. Pritom je pomoću upitnika koji se nalazi u knjizi potrebno odrediti kojem tipu čokoholičara pripadaš te pratiti posebno propisan plan. Tako gosp. Voak definira 6 tipova ovisnosti o čokoladi:

Prikriveni uživatelji: potajice jedu čokoladu i skrivaju ju je na neobičnim mjestima
    Romantičari: koriste čokoladu kao zamjenu za tjelesnu i emocionalnu privrženost
    Tražitelji utjehe (najčešći tip): jedu čokoladu kada su umorni, pod stresom ili pred problemom
    Vikend uživatelji: koriste vikend ili proslave kako bi pretjerano uživali u čokoladi
    Ovisnici o šećeru: većinu dnevnih kalorija unose putem ugljikohidrata i često posežu za čokoladom kao izvorom enegije kada su umorni
    Predmenstrualni žuditelji: žene koje posežu za čokoladom samo u određene dane tijekom menstrualnog ciklusa

Svaki tip čokoholičara prati poseban plan prehrane temeljen na oko 1000 kcal dnevno prvi tjedan dijete te 1200-1300 kcal dnevno preostalo vrijeme dijete.

Iako ima manje čokolade no što sam mislila, sviđa mi se dijeta jer obožavam čokoladu.

Member AnnaMarie avatar
    Datum pristupanja
    17.12.2012.
    Ja sam po sebi primjetila da mi je lakše izbaciti skroz čokoladu (prvo je JAKO teško, a onda kada mi se organizam navikne nema ni više takvu potrebu jaku za njom i ne razmišljam o njoj toliko) nego ju kao jesti u malim količinama jer onda puno više razmišljam o njoj i kako bih htjela JOŠ jedan red ili JOŠ jednu pralinu i sl.

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Ja bih se mogla staviti u sve gore navedene kategorije :-). To mi i je jedan od najvećih problema kod mršavljenja i dijeta. A kada je tako dobra!!!! :-)

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove