Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7
    Junior Member Lotta avatar
    Datum pristupanja
    30.10.2012.

Detoksikacija

Ekipa, što mislite o detoksikaciji? Meni se čini da dobro dođe malo se očistiti od svega što utrpamo u sebe, posebice nakon blagdana i prejedanja. Da li imate neki dobar detoksikacijski plan prehrane?

Member AnnaMarie avatar
    Datum pristupanja
    17.12.2012.
    Mislim da detox ponekad dobro dođe. Ja se znam osjećati dosta umorno, bezvoljno, bez energije; posebno nakon zime. Tako da u proljeće znam napraviti detoksikaciju. Radim ju tako da unosim jako puno vode i jedem samo voće i povrće (posebno zeleno). Znam si često i raditi sokove od toga. Također unosim dosta limuna (najcesce u cijeđenom obliku). Malo je teže za izdržati jer nema neke jače hrane koja te drži sitim, ali se nakon toga puno bolje osjećam. Također u periodu detoxikaciju pokušavam što više vremena provoditi na otvorenom tako da i manje razmisljam o hrani, a i punim se energijom. :-)

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Preventiva prije svega... Paziti ipak kolko i kaj se jede jer nema smisla u pretjerivanju, a iza toga mislim ujutro pojesti neki jogurt, žitarice, tako mliječno. Kava između doručka i ručka koji budem gledala da bude zdraviji i u manjim količinama, onda zeleni čaj i za večeru voće neko s tim da ne mislim jesti iza 6. Tako nekako i drđati to par tjedana, vježbati. Volim i ja ići na zrak i kretati se, al sad bude preledeno pa teretana bude super za izbaciti neke stvari iz sebe...

Member
    Datum pristupanja
    10.11.2012.
    Moja iskustva su da detoksikacijske dijete djeluju. Ono što sam čitao da se dešava u tijelu kada postoji previše toksina, dolazi do povećanja kiselina a kada je previše kiseline u tijelu dešava se to da tijelo tu istu kiselinu pohranjuje u mast.
    Jednim dijelom zato postoji mast kako bi se tijelo nosilo sa kiselinama odnosno kako bi se tijelo zaštitilo od propadanja.
    Kada se pak tijelo riješi kiselina, ima manju potrebu za mastima pa je zato dokazano kako povemene detoksikacijske dijete zaista djeluju.

Junior Member
    Datum pristupanja
    15.11.2012.
    meni nije lako držati detox, odnosno baš mi je teško. ali načelno se slažem da bi ga bilo dobro držati, možda 1 put na godinu nakon blagdana obzirom da tada stvarno trpamo sve u sebe, i što treba i što ne treba!

Member AnnaMarie avatar
    Datum pristupanja
    17.12.2012.
    Evo jedan odličan sok za detoksikaciju:

Izmiksajte ili izblendajte 1 jabuku, 1 limun, 5 štapića celera, 1 krastavac, pola šake špinata, pola šake svježeg peršina. I to je to! Jako jednostavno :-)

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od AnnaMarie Vidi poruku
    Evo jedan odličan sok za detoksikaciju:

Izmiksajte ili izblendajte 1 jabuku, 1 limun, 5 štapića celera, 1 krastavac, pola šake špinata, pola šake svježeg peršina. I to je to! Jako jednostavno :-)
    Da li ti kod tog soka celer preuzme okus pa bude onako celerasto ili se ne osjeti toliko?

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove