Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 22
Like Tree5Likes

Tema: Dijeta bez ugljikohidrata

Junior Member
    Datum pristupanja
    01.11.2014.

Dijeta bez ugljikohidrata

Pozdrav svima... da li je netko probao dijetu bez UH? vaša iskustva molim...

Junior Member
    Datum pristupanja
    14.02.2016.
    Ja sam probala prije par mjeseci i za nekih 10ak dana sam skinula 8 kila...međutim uhvatili me đavli i opet vratila tih 8 kila. Opet sam na njoj vec 4 dana i otisle su 2 i pol kile,samo sam ja zeznula jer sam tu i tamo jela maslac od kikirikija i crnu cokoladu :/ Eto,nadam se da cu do 6og mjeseca biti 20-25 kila mrsavija ako bog i karakter daju

Junior Member
    Datum pristupanja
    20.02.2016.
    Kako funkcionira ta dijeta, postoji li neki redoslijed ili spisak namirnica, prijedlog obroka?

Junior Member
    Datum pristupanja
    19.02.2016.
    Pogledaj Dukan dijeta, to je to. Meni je super. Nisam gladna, danas mi je 10.dan i 5,5kg je manje. Lagano, bez gladovanja....

Junior Member
    Datum pristupanja
    17.03.2016.
    Dijeta bez uh je atkinsova dijeta ili vam ili vam ketogena dijeta... zasnovana je na minimalnom unosu secera. Jer tijelo najvise voli seceta pa onda misice pa tek onda masti. Njih niko ne voli... cvarci koliko god ukusni bili nemaju prednost naspram prsuta I kulena :-) smanjenjem uh na min organizam pocinje masti da razlaze zbog energije I zato je bitno u tom periodu ne jesti secere da se ne vrati na staro.ujedno uz dijetu treba I vjezbati da bi se "poslao signal" tijelu da ako nema secera ne pocne misice da razgradjuje... dizaci tegova osjete na dijeti slabost I opadanje tezine jer organizam malo uzme I misica ali to se vrlo brzo povrati...

Junior Member
    Datum pristupanja
    22.03.2016.
    Pozdrav ljudi, odlučila sam krenuti sa Dukan dijetom. Ono što me zanima i naišla sam na 519846 različitih informacije je da li se u 1.fazi napada smije konzumirati povrće ? Ili ono dolazi tek u drugoj fazi.Tako da ako ima nekog sa pozitivnim ishodom Dukan dijet neka pomogne sa Povrće dilemom.

P.S. znam a postoji tema Dukan al nije baš aktivna a tu vidim da ima nekog

Junior Member
    Datum pristupanja
    17.03.2016.
    Najiskrenije sto vam mogu reci jeste da je KALORIJSKI DEFICIT najbitniji za mrsavljenje. I ja sam na atkinsu koji je varijacija na temu ketogene dijete koja ima princip da koristi masti umesto secera za energiju I tako da razgradjuje salo ali ako bih pretjerivao sa unosom hrane sigurno bih se ugojio. Jedna od prednosti dijete jeste samodisciplina I jacanje karaktera. Imam osjecaj da imam manji nagon gladi od kako su ugljenihidrati na minimumu koji su ili psiholoske prirode ili fizioloske jer kad nema oscilacija secera u krvi nema ni hipoglikemije koja je pokretac mehanizma gladi

Junior Member
    Datum pristupanja
    17.03.2016.
    Najopasnija stvar posle dijete jeste bumerang efekat odnosno jo jo efekat (isti pojam) naime masne celije na dijeti izgube volumen I smanje se sto rezultira gubitkom na tezini ali te celije ne odumiru za njihovo odumiranje treba vremena zato se ljudi posle dijeye jos vise ugoje nego pre pocetka iste... treba paziti I biti dosledan ishrane jer dijeta ne sme biti koristena da bi se na fotkama sa mora ljepse izgledalo nego mora biti izbor zivota tj zivotni stil

Junior Member
    Datum pristupanja
    23.03.2017.
    ja sam na ovoj dijeti već mjesec dana, nemam vagu u kući pa se nisam ni vagala pa ne znam ni koliko imam ni koliko sam izgubila
    prvo sam se striktno držala pravila znači bez voća, mliječnih proizvoda, šećera itd. U zadnje vrijeme ju malo prilagođavam sebi i znam se "počastiti" sirom bez UH i kavom sa šećerom. Par puta sam pojela i po šaku oraha, ali sam shvatila da od njega dobijem proljev, tako da sam to izbacila . Od sljedećeg tjedna planiram isprobati i bolničku dijetu kako mi se organizam ne bi privikao na ovaj režim prehrane i kako bi mi organizam dobio malo vitamina iz voća koje je na ovoj dijeti zabranjeno.
    Tekica and đeđa like this.

Junior Member
    Datum pristupanja
    23.03.2017.
    Ja sva nadobudna dosla na ovaj forum a sad vidim da smi samo ti i ja ostale "elegantno popunjene" niko nista ne pise......svi smrsavili jos prosle godine
    Martinka kako ti je na toj dijeti?? Vidim da se ne vazes, ali da li vidis po sebi da si smrsavila? Ja sam sad razmisljala o ovoj dijeti 10%. Da li si na njoj kad bila??

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove