Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 13
Like Tree4Likes

Tema: Dijeta prije praznika!

Junior Member
    Datum pristupanja
    09.12.2012.

Dijeta prije praznika!

nemoj te zapocinjati dijetu prije praznika!
    velika je šansa da odustanete
    teško je mnogima odolit svim tim delicijama koje vas u to vrijeme okružuju ..

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    AHAHAAHAH ovo je super tema. Nemam pojma, samokontrola bi trebala biti najjača sad, pogotovo meni koja tek sad krećem s pravim režimom. Al ono, kažu da jednom tjedno dobro imati nedisciplinirani dan pa onda eto taman bi se moglo uz kontrolu. Malo na Božić, malo na Novu godinu i to je to. Dva su različita tjedna tako da se opet stigne u svemu uživati, a onda i u rezultatima kasnije kad bude većine udebljana.
    Jura Zagreb and India like this.

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Odlična tema. Al provesti dijetu u ovo doba je stvarno izazov. Tko uspije, taj će sigurno i ostatak godine držati dijetu.
    Našla sam blagdasnsku dijetu na internetu pa evo što i doktor kaže o njoj: “Blagdanskom dijetom mogu se u dva tjedna izgubiti dvije kile”, tvrdi dr. Pape i dodaje: “Čovjekov unutarnji sat zimi traži jaču hranu, s više masti i šećera, te ugljikohidrate koji potiču stvaranje hormona sreće serotonina. On se tijekom spavanja pretvara u melatonin zbog čega duže spavamo i sagorijevamo kalorije u snu”.

Dobro zvuči ali na meni to ne pali. Ja mislim da Jura dovro veli, ne treba ni započinjati kad se ne bumo pridržavali. Treba se opustiti i klopati a poslije ide skidanje kila.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Ma ja imam robu u koju želim stati na te neke bitne dane tak da moram stisnuti! Taman sam danas bila u teretani i to novoj jer sam promijenila, bliže mi je i bolja. Iscrpila sam se maksimalno, jela danas minimalno i osjećam se puuuuno bolje nego zadnjih dana. S tim da mislim ovaj tjedan napraviti prekršaj s hranom, ne vježbati 5 puta tjedno i to je to. Da budem zadovoljnija te dane, a usput da i tad prepazim, nikad mi ne bude jasno zakaj je hrana takva sreća, i sama sam očajna s tim.

Junior Member
    Datum pristupanja
    09.12.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od petrica156 Vidi poruku
    nikad mi ne bude jasno zakaj je hrana takva sreća, i sama sam očajna s tim.
    zato kaj je i hrana ovisnost
    i sam sam u puno puta užival u hrani i malo po malo natuko sam toliko kila,strašno
    umjerenost u hrani može bit jos veca sreca!

Member
    Datum pristupanja
    10.11.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od Jura Zagreb Vidi poruku
    [B]
    zato kaj je i hrana ovisnost
    i sam sam u puno puta užival u hrani i malo po malo natuko sam toliko kila,strašno
    umjerenost u hrani može bit jos veca sreca!
    Hrana je sigurno ovisnost, jer ako se nečega ne možeš bez problema odreći a smeta ti, onda nemamo o čem pričati. A i mislim da se u prehrambenoj industriji sve svodi na pogađanje okusa koji pašu našim nepcama a ne da postoje kvalitetne hranjive tvari u njima. Uostalom, jeftinije je staviti neku kemiju nego ići za kvalitetom.

Al da se vratim na dijetu prije blagdana. Može se i tu iskombinirati dobra hrana. Za Badnjak se jede riba a za Božić umjesto purice i mlinaca, purica i salata. Pa da vidiš!

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Naravno da se može održavati neka kontrola i tijekom blagdana. Pa mene glava zaboli kad se sjetim kolko mogu propasti ove dane. Božić, Nova godina, rođendani dragih ljudi oko mene, pa moj rođendan, nema prestanka do kraja prvog mjeseca po tom principu, a to si nikak ne mogu priuštiti jer nemam baš neke povoljne hlače više, a ne želim nove do kad ne budem zadovoljna. A i proljeće će brzo iza toga, teško je kontrolirati se, al eto nek bar bude s nekom mjerom. Želim to i svima vama uz sretne blagdane!

Member
    Datum pristupanja
    03.12.2012.
    Vjerujem da je teško provoditi dijetu prije praznika, ali evo par mojih savjeta ako je već provodite.

a) pojedite nešto povrća prije nego li krenete u goste na "pravu hranu".Na taj će način želudac biti puniji i manje će vas vući na hranu
    b)..budite razumni u hrani..
    c) naglasite obitelji, prijateljima ili drugim domaćinima kod kojih idete u goste na ručak da ste već neko vrijeme na dijeti i da vam je to bitno. Kada se nekog pripremi, oni neće previše čuditi ako uzimate manje porcije i manje će vas nuditi.
    Sretno!!
    Mira likes this.

Member Mira avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Uvijek će biti razloga zašto ne krenuti na dijetu i uvijek možemo naći izgovore da ne startamo. I ako startamo nakon blagdana, uvijek će biti rođendana,vjenčanja ili nečeg drugog i što bi tada napravili da njih preskočite?? Smatram da su sva takva događanja dio našeg života i da se moramo naučiti kako da ih uklopimo u našu dnevnu rutinu prehrane. Za mene vrijedi ona - ne ostavljaj za sutra ono što možeš napraviti danas!!

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Eto mene doma, rade se kolači, al ja sam daleko od toga... Idem u teretanu i dosta me sve boli, al to je normalno i svaki pokret me sad sjeti čime se bavim i koji mi je cilj tak da je super! Odmah ti je jasno da treba paziti u prehrani! Dugo se nisam sjetila te kaj mođep danas ne ostvaljaj za sutra, skroz prikladna! Akcija svi!

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove