Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6
    Member Mira avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.

Dijeta protiv kolesterola

Bila sam prije dva dana na redovitom godišnjem sistematskom pregledu i uglavnom imam povišen kolesterol. Trigliceridi su mi u redu. Doktorica je rekla da izbjegavam meso i to je to. Molila bih da ako netko ima iskustva napiše koje bi još namirnice mogla jesti a koje izbjegavati da bi se kolesterol što prije spustio.

Member
    Datum pristupanja
    06.12.2012.
    meni je kolesterol malo iznad gornje granice, ali ono sto je bitno, jako mi je dobar HDL i LDL je nizak sto je i bitnije od toga kakav ti je ukupni. bitno da je HDL sto visi koeficijent a LDL sto nizi

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Ja sam imala malo povisen kolesterol i doktorica mi je rekla strogo izbaciti maslac i margarin te koristiti maslinovo ulje,što manje crvenog mesa,što vise ribe,i kretanje.Bila sam za godinu dana ponovo na sistematskom i stvarno se kolesterol snizio.Općenito su svi nalazi bili bolji zbog par promjena u prehrani.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 25.09.2013. at 05:02

Member Nada avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Meni je povisen kolesterol isto mi je doktor dao dijetu koja je sadrzavala pretezno ribu i piletinu,strogo je naglasio crveno meso da izbacim.Drzala se ja dva mjeseca i dosadilo mi dok me nije lupio visoki tlak
    te sam usvojila naviku zdrave prehrane,i tjelovjezbe.Sad drzim pod kontrolom, al mi je trebalo tri mjeseca redovito
    vjezbanje i presla sam na organsku prehranu.Sad je sve ok tu i tamo pojedem nesto od jace hrane.

Junior Member
    Datum pristupanja
    17.09.2013.
    Meni su dosta povišeni i kolesterol i trigliceridi, što mi ni je nimalo neobično obzirom na izgled i stil života. To je i jedan od razloga zašto bih se sada htjela konačno dovesti u red s prehranom i načinom života!

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    I stres je jedan od glavnih uzročnika povišenog kolesterola. Zato visok kolesterol ima i puno mršavih ljudi.

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove