Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 13
    Member RibicaK avatar
    Datum pristupanja
    12.12.2012.

Dijeta za usporenu probavu

Imam problema sa probavom a već jako dugo vremena sastavni dio mog jelovnika i stila života nisu grickalice, gazirano, slatko,bijelo brašno, jedem jako puno povrća i voća, jedem samo zobene pahuljice, mekinje, raž, heljdu u obavezno lan svaki dan i moja probava se kreće od loše do lošije. Ima dana kada je malo bolje, ali prosjek je 1 u 4 dana.Izbjegavam ih ali ponekad posegnem za laksativom. Imate još kakve prijedloge?

tao
    tao je odsutan
    Junior Member
    Datum pristupanja
    10.07.2013.
    Hej meni pomaže ujutro topla limunada ili magnezij isto ujutro na tašte (možeš popit čašu donat mg)Ovo bi ti trebalo pomoci.

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od RibicaK Vidi poruku
    Imam problema sa probavom a već jako dugo vremena sastavni dio mog jelovnika i stila života nisu grickalice, gazirano, slatko,bijelo brašno, jedem jako puno povrća i voća, jedem samo zobene pahuljice, mekinje, raž, heljdu u obavezno lan svaki dan i moja probava se kreće od loše do lošije. Ima dana kada je malo bolje, ali prosjek je 1 u 4 dana.Izbjegavam ih ali ponekad posegnem za laksativom. Imate još kakve prijedloge?
    Da li meljete lanene sjemenke? Jako je važno da su samljevene, a ne cijele. Ima ih i za kupiti već mljevenih.
    Meni one obično pomognu i unos dosta vlaknastog povrća. Znam da u težim situacijama ljudi posežu i za ricinusovim uljem.

Junior Member
    Datum pristupanja
    03.08.2013.
    bok ja se ne sjecam kad sam zadnji put imala normalnu probavu... znači odmalena mi nikada nije bila normalna... znala bi koristiti nešto poput lanenih smjeneki, pomagalo bi par dana i onda se organizam opet naviknuo... zatim sam probala mlijeko... ista stvar.. par dana bi eventualno pomoglo i ništa..i ako bi uopće išla to je bilo stvarno slabo nekada ne idem na wc po tjedan dana pa popijem dulcolax.. SAVJETI?hvala

Member Nada avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Ja sam imala perioda s usporenom probavom, posebice u trudnoći. Inače sam znala često preskakati doručak, a doručak je zapravo ključan u ubrzavanju metabolizma. Tako da sam uvela obavezno svaki dan doručak, bez obzira na gužvu ili što mi se nekada nije jeo.
    To bi obično bio probiotički jogurt sa lanenim sjemenkama, zobene pahuljice s mlijekom, i sl. Također bih uvela jabuke u prehranu zbog vlakana koje sadrže. Izbjegavala bih masnu hranu i rafinirane žitarice.
    I jako je važna aktivnost za ubrzavanje metabolizma...Također sam znala piti ricinusovo ulje. Neugodan je okus, ali se može popiti i s nekim sokom pa se manje osjeti. Popila bih 1 žlicu navečer i obično bi mi pomoglo za cca 4 dana. Inače ga se ne bi smjelo piti dulje od tjedan dana.

Member
    Datum pristupanja
    03.12.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od anna_molly Vidi poruku
    bok ja se ne sjecam kad sam zadnji put imala normalnu probavu... znači odmalena mi nikada nije bila normalna... znala bi koristiti nešto poput lanenih smjeneki, pomagalo bi par dana i onda se organizam opet naviknuo... zatim sam probala mlijeko... ista stvar.. par dana bi eventualno pomoglo i ništa..i ako bi uopće išla to je bilo stvarno slabo nekada ne idem na wc po tjedan dana pa popijem dulcolax.. SAVJETI?hvala
    Anna probaj sa sirutkom.Ja osobno nisam imao problema sa probavom ali znam da je nekim mojim prijateljima pomoglo.Naravno,pod normalno bi bilo poželjno da imaš dosta povrća u prehrani.Vlakna iz povrća dobro djeluju na probavu.

Junior Member alex avatar
    Datum pristupanja
    30.08.2013.
    pozz, i sama imam problem s neredovitom i losom probavom, probala sam sve moguce kombinacije hrane i laksativa, i nekako sam najzadovoljnija s jecmom. bez nadutosti, grceva, i sasvim prirodno ciscenje. ja si ga skuham za par dana, mjesam ga s jogurtom i vocem za dorucak, za rucak s povrcem. ukusno je, zasitno, super za drzanje dijete, i ubrzava probavu. a o ostalim ljekovitim svojstvima da ni ne pricam.
    Peace begins with a smile.

Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od alex Vidi poruku
    pozz, i sama imam problem s neredovitom i losom probavom, probala sam sve moguce kombinacije hrane i laksativa, i nekako sam najzadovoljnija s jecmom. bez nadutosti, grceva, i sasvim prirodno ciscenje. ja si ga skuham za par dana, mjesam ga s jogurtom i vocem za dorucak, za rucak s povrcem. ukusno je, zasitno, super za drzanje dijete, i ubrzava probavu. a o ostalim ljekovitim svojstvima da ni ne pricam.
    o, ječam! Dobra ideja : ) Njega se ne bih sjetila...podsjeća me na ječmene kaše u djetinjstvu , nažalost ga ovako premalo koristim! Da li ga namačete preko noći prethodno ili ga samo skuhate?

Junior Member alex avatar
    Datum pristupanja
    30.08.2013.
    da, da, obavezno ga namocim preko noci, sto duze to je ukusniji, i brze se skuha. i u frizideru bez problema stoji par dana, tako da zapravo ne izuskuje puno truda, pa nebi smijeli imati ispriku zasto ga ne koristimo.
    Peace begins with a smile.

Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Pa ako Vam nije problem, mogli bi s nama podijeliti i koji ukusan receptic s jecmom! )

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove