Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5
    Member
    Datum pristupanja
    24.12.2012.

Koja je dijeta najbolja za mene?

Vidjela sam da mogu dobiti odgovor od stručnjaka, koja bi točno dijeta bila najbolja za mene?

Imam 42 godine i 74 kilograma. Visoka sam 168 centimetara a željela bi skinuti oko 12 kilograma. Imam povišen kolesterol koji je 7,2 prema krvnoj slici od prije mjesec dana ali uvjek je borba sa kolesterolom. Sve ostalo mi je u redu.

Osim toga u većini slučajeva kada sam išla na neku od dijeta ( dukan, un dijeta) imala sam jakih problema sa probavom. Sad me uopće strah ići na bilo kakvu dijetu zbog te probave i zatvora koji sam imala.

Ako trebam još nešto napisati, samo mi recite.

Junior Member
    Datum pristupanja
    06.12.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od Tamaris Vidi poruku
    Vidjela sam da mogu dobiti odgovor od stručnjaka, koja bi točno dijeta bila najbolja za mene?

Imam 42 godine i 74 kilograma. Visoka sam 168 centimetara a željela bi skinuti oko 12 kilograma. Imam povišen kolesterol koji je 7,2 prema krvnoj slici od prije mjesec dana ali uvjek je borba sa kolesterolom. Sve ostalo mi je u redu.

Osim toga u većini slučajeva kada sam išla na neku od dijeta ( dukan, un dijeta) imala sam jakih problema sa probavom. Sad me uopće strah ići na bilo kakvu dijetu zbog te probave i zatvora koji sam imala.

Ako trebam još nešto napisati, samo mi recite.
    Tamaris,

dijete koje definitivno nisu za vas su mesne dijete. Razlog je taj što bi mesne dijete mogle dodatno povećati razinu kolesterola te zato što mesne dijete najčešće ne uključuju dovoljnu količinu povrća koje je nužno za normalan rad probave.

Iz tog razloga ste i imali problema sa probavom tijekom provođenja dukan dijete.

Moj savjet je da provodite Montignac dijetu. Navedena dijeta uključuje velike količine povrća i voća koje će vam olakšati probavu a istovremeno se sugerira malomasno meso poput peradi. Na taj način izbjeći ćete povišenje kolesterola.

Dodatan savjet zbog kolesterola je da ubacite fizičku aktivnost poput hodanja u trajanju od 60 minuta barem 3 puta tjedno. Dokazano je da takva aktivnost značajno spušta razinu kolesterola i triglicerida u kratkom roku.

Za probavu obratite pozornost da unosite i dovoljno vode.

Ukoliko ćete poštivati sve navedeno, nećete imati problema sa gubitkom kilograma a i zdravstveni status će vam se značajno poboljšati.

Junior Member
    Datum pristupanja
    17.09.2013.
    Dobar dan. Ja sam Suzi i imam 22 kg viška. Prvo je krenulo s trudnoćom i općenito vrlo slabom tjelesnom aktivnosti, a zatim su se kile samo skupljale kroz godine. Nisam do sada usjela držati neku konkretniju dijetu jer sam dosta slaba po pitanju karaktera, motivacije i ustrajnosti.
    Uglavnom bih onda nezadovoljstvo i depresiju izgledom ponovo "liječila" u hrani i tako ušla u začarani krug. Definitivno moram nešto poduzeti jer se stvarno loše ovako osjećam i fizički i psihički i htjela bih djeci pružiti bolji primjer...
    Pogubljena sam iskreno u svoj ponudi dijeta i svega na tržištu i ne znam odakle bih krenula...Molim Vas pomoć i neke sugestije kako bih mogla odabrati ono što je najizglednije po pitanju prehrane, vježbanja i svega što treba da se konačno dovedem na pravi put...
    Puno hvala unaprijed!!

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od SuziQ Vidi poruku
    Dobar dan. Ja sam Suzi i imam 22 kg viška. Prvo je krenulo s trudnoćom i općenito vrlo slabom tjelesnom aktivnosti, a zatim su se kile samo skupljale kroz godine. Nisam do sada usjela držati neku konkretniju dijetu jer sam dosta slaba po pitanju karaktera, motivacije i ustrajnosti.
    Uglavnom bih onda nezadovoljstvo i depresiju izgledom ponovo "liječila" u hrani i tako ušla u začarani krug. Definitivno moram nešto poduzeti jer se stvarno loše ovako osjećam i fizički i psihički i htjela bih djeci pružiti bolji primjer...
    Pogubljena sam iskreno u svoj ponudi dijeta i svega na tržištu i ne znam odakle bih krenula...Molim Vas pomoć i neke sugestije kako bih mogla odabrati ono što je najizglednije po pitanju prehrane, vježbanja i svega što treba da se konačno dovedem na pravi put...
    Puno hvala unaprijed!!
    Vama bi trebao definitivno neki dugoročan dijetni plan poput Dukana ili UN dijete npr.

A što se tiče aktivnosti, bila bi poželjna, praktički neophodna - pogotovo kada se ipak treba skinuti veći broj kilograma. Da li ima ikakva aktivnost da Vam odgovara? Da li ste nekad prakticirali neku fizičku aktivnost? kako ste se tada osjećali?

Junior Member
    Datum pristupanja
    21.02.2014.
    Pozdrav!Mene interesuje na koji nacin bih mogla najlakse da skinem 5 kg viska?Visoka sam 1,67 a najbolje sam se osecala kada sam imala 57 kg.Nemam vremena za trcanje i vezbe ali imam malo dete koje zahteva dosta fizicke aktivnosti

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove