Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 29
Like Tree1Likes

Tema: Mesna dijeta

Member
    Datum pristupanja
    10.11.2012.

Mesna dijeta

Mesna dijeta se danas dosta prakticira pa me zanima vaše mišljenje o njoj. Vidio sam da postoje dvije varijacije ove dijete.

Jedna u kojoj se isključivo jede meso a druga u kojoj je dozvoljeno i povrće te riba.

Ja osobno mislim da je dijeta u redu ako se prakticira kroz kraći period jer je poznato ako se tijelu uskrate ugljikohidrati kako će početi korisititi masti kao energiju.

Member
    Datum pristupanja
    10.11.2012.
    I još jedna stvar. Doktorica opće prakse mi je rekla da je prije odlaska na mesnu dijetu dobro provjeriti kolesterol i trigliceride obzirom da meso sadrži dosta kolesterola.

Member Mira avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Ja sam bila prošle godine na mesnoj dijeti i mogu reći da sam zadovoljna. Kombinirala sam sa povrćem i nisam ni osjetila da sam se nečega odricala.

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Svaka redukcija težine bazirati će se na povećanom unosu proteina a smanjenom masti i ugljikohidrata. Prema tome, ova dijeta mi se čini kao jedna od najboljih.

Sama često primjenjujem mesnu dijetu i imam odlične rezultate!!

Junior Member Maya avatar
    Datum pristupanja
    15.11.2012.
    Meni osobno nije odgovarala jer mi se previše bazirala na mesu i proteinima. Ja sam pokušavala dulje vremena s par dijeta i nakraju sam zavrsila na UN-ici i ona mi je bila super. kod mesne mi se vec gadilo meso i ostalo iz te sorte. Iako je moja sogorica drzala nju prije neke dvije godine i izgubila je oko 7kg. Ona pak ne može bez mesa i njoj je pasala... Sto ljudi, sto ćudi! : ) zato je dobro da ih stvarno ima različitih pa će svatko naći neku za sebe...čak sam čula da postoji i neka dijeta s onom hranom za bebe, jel možete to vjerovati?!? presmiješno mi je to : )

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    da Mayo, slažem se da svatko treba odabrati dijetu koja joj nabolje odgovara. Inače volim jesti meso pa mi je mesna dijeta odlična.

Mislim da je najvažnije da ipak svaka dijeta sadrži dovoljnu količinu hranjivih tvari kako se nebi nešto poremetilo u organizmu. Prijateljica mi je bila nekoj dijeti od 500 kcal pa joj je nakraju kosa počela otpadati. Uglavnom, to je bila negdje na akupunkturi pa su joj propisali takvu strogu dijetu. Mislim da je svaki dan jela malu šniclu, štapiće i krumpir.

Što se tiče dijete sa baby hranom, to mi ne zvuči loše jer njima hrana mora biti izbalansirana. Samo obzirom da je to kašasta hrana, mislim da je teško duže vremena izdržati na njoj.

Datum pristupanja
    15.11.2012.
    može biti...nisam na to tako gledala, ali činjenica je da bebe moraju imati izbalansiranu prehranu. Jedino što mi sva ta hrana u bočicama ipak izgleda preumjetno... što se tiče te dijete od 500 kcal i moj kolega s posla je bio na tome i išao na akupunkturu (moguće da su išli i kod iste osobe!) i je smršavio puno, ali je izgledao grozno! svi smo mislili da je nešto bolestan i kada ga je drugi kolega pitao kaj se dešava, rekao je da je na tome. bio je užasno nervozan od te dijete i stvarno je preloše izgledao. U silnoj želji da smršave, neki ljudi ipak malo pretjeraju...

Member
    Datum pristupanja
    03.12.2012.
    Po meni osobno, mislim da je mesna dijeta jedna od najboljih dijeta. Sigurno da je gotovo najviše korištena dijeta u svijetu, možda i pod drugim nazivima (dukan dijeta, proteinska dijeta). Cilj dijete bi trebao biti da se tijelu uskrate ugljikohidrati i masti tako da ono počne koristiti vlastite masne naslage.

Ono što bi bilo dobro je pridržavati se ovih posljednjih naputaka oko mesne dijete a to je da je ipak zastupljeno povrće u manjim količinama. Također, dobro bi bilo da se ne ide na tu dijetu ako se imaju povišeni kolesterol i trigliceridi obzirom da je meso bogatije kolesterolom i trigliceridima.

Junior Member
    Datum pristupanja
    08.12.2012.
    Čula sam za dijetu samo s ribom i kuhanim povrčem,i to je sigurno zdravije od ostalih dijeta,al ko ima novaca ako nema doma ribara da mu donosi ribu....tak da jednom kad dobijem na bingu krečem na ovu dijetu

Datum pristupanja
    15.11.2012.
    ja sam na mesnu dijetu isprva krenula na nagovor frendice - cimerice, kao da skupa idemo pa je lakše pripremati obroke i sve ostalo. Isprva mi je bilo ok jer nisam imala osjećaj gladi koji je često prisutan kod dijeta, ali mi je bio problem vrlo brzo što mi se zgadilo meso...čiste mesne su mi malo prerigorozne u tom smjeru, ali čim se kombinira s povrćem i slično- u principu su ok.

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove