Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 11
    Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.

Montignacova dijeta

Pozdrav svima!

Čitala sam dosta o ovoj dijeti i nekako mi se čini da dugoročno ona ima najviše smisla.
    Montignac dijeta se temelji na unosu namirnica niskog glikemijskog indeksa jer se na taj način ne luči inzulin što omogućuje da se ne "posprema" mast i ugljikohidrati u masno tkivo.

Način prehrane koji propagira Montignac primjenjivao se tisućama godina - meso, riba, voće i povrće pa ima i logike da su takve namirnice nama najpogodnije.

Što vi mislite o njegovom načinu prehrane, odnosno dijeti?

Member Nada avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Ja sam čitala knjigu od Montigaca i stvari o kojima on piše čine mi se jako logičnima. Znam da tu dijetu dosta hvale i nutricionisti.

Ono sto sam ja primjetila dok sam bila na toj dijeti je da nakon tri mjeseca kad sam pojela kolac (vrhnje, orasi, jaja, maslo i brasno zajedno) mi je bilo slabo. Moj zeludac se bio navikao na hranu niskog glikemicnog indeksa i taj kolac je dozivio kao sok. Ono sto se inace ljudima spava nakon sto se najednu mesa i krumpira, dogodilo se i meni nakon tog kolaca. Takav sam ja organizam, jako reagiram na sve. I bilo mi je tesko stalno tako kominirati. Cim sam 7 dana prestala, tesko mi se bilo vratiti. Vidjela sam da je gotovo sve stvar karaktera u dijetama.

Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Da, uvijek je stvar karaktera! Zato je i tako teško održati dijetu i svi se nekako stalno ispočetka vraćamo nekoj..meni su u ovoj dijeti zapravo zastupljene sve namirnice koje volim i čini mi se po planu prehrane i pripremi namirnica da bi mi dijeta mogla odgovarati. Sviđa mi se što se unose sve vrste namirnica, a dosta se i potiče uživanje u hrani, a ne izgladnjivanje što mislim da i je bit prehrane.

Junior Member
    Datum pristupanja
    06.12.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od Jadranka Vidi poruku
    Pozdrav svima!

Čitala sam dosta o ovoj dijeti i nekako mi se čini da dugoročno ona ima najviše smisla.
    Montignac dijeta se temelji na unosu namirnica niskog glikemijskog indeksa jer se na taj način ne luči inzulin što omogućuje da se ne "posprema" mast i ugljikohidrati u masno tkivo.

Način prehrane koji propagira Montignac primjenjivao se tisućama godina - meso, riba, voće i povrće pa ima i logike da su takve namirnice nama najpogodnije.

Što vi mislite o njegovom načinu prehrane, odnosno dijeti?
    Jadranka,

metoda mršavljenja prema Montignacu sastoji se od dvije faze: faze mršavljenja i faze održavanja tjelesne mase. Inspiriran glikemijskim indeksom namirnica, svoju dijetu temelji upravo na tim vrijednostima.

Ova dijeta, odnosno stil života i prehrane jedna je od najpriznatijih od strane nutricionista te ima svoju znanstvenu utemeljenost.

Zato bih toplo preporučio navedenu dijetu.

Junior Member
    Datum pristupanja
    01.03.2013.
    Evo vec tjedan dana sam na ovoj dijeti. Super se osjecam, nemam zelje za zabranjenim namirnicama (u mom slucaju cokoladi) jer ih smijem jesti iako sam na dijeti. A jel mlijecna ili tamna manje je bitno

Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od Bublica Vidi poruku
    Evo vec tjedan dana sam na ovoj dijeti. Super se osjecam, nemam zelje za zabranjenim namirnicama (u mom slucaju cokoladi) jer ih smijem jesti iako sam na dijeti. A jel mlijecna ili tamna manje je bitno
    Uspijevate se pridržavati dijetnog plana?
    Meni je često kod čokolade problem što se nisam mogla zaustaviti na samo jednom retku već me mučilo dok ju nisam slistila cijelu

Junior Member
    Datum pristupanja
    06.05.2013.
    Poštovani forumaši, možete li mi reći kojim tempom kile idu "dolje" s ovom dijetom? Hvala puno.

Member
    Datum pristupanja
    03.12.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od Katarina3 Vidi poruku
    Poštovani forumaši, možete li mi reći kojim tempom kile idu "dolje" s ovom dijetom? Hvala puno.
    Katarina ova dijeta ti je na duge staze. Nije previše rigorozna pa ako imaš sporiji metabolizam mogle bi ti kile ići sporije. Ipak, ako gledaš na kvalitetan gubitak kilograma drži se ove dijete i nećeš pogriješiti!

Junior Member
    Datum pristupanja
    06.12.2012.
    Ja sam s ovom dijetom u tri mjeseca izgubila 10 kg i definitivno je preporučam!!

Junior Member
    Datum pristupanja
    15.09.2014.
    Bog društvo, ima li koga na Montignacu,ja sam friška - danas 2. dan. Osjećam se super.........da čujem malo vaša iskustva

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove