Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4
    Junior Member Zara avatar
    Datum pristupanja
    27.12.2012.

Najbolja dijeta za mlade/tinejdžere?

Ovo je tema za moju nećakinju koja ima 16 godina i dobila je unazad godinu dana oko 7 kilograma viška. Problem je što nema nikavu naviku vježbanja niti je se da nagovoriti. Moja sestra (njezina mama) i ja smo je mislili staviti na neku dijetu samo da što prije vidi rezultate pa tako dobije motivaciju za dalje. Bojimo ju se stavit na neku od ovih dijeta za "stare" jer ipak je njezin organizam još uvijek u razvoju pa da se nepi šta desilo. Imate li vi kakve prijedloge?

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Ja sam ko mlada s kojih 19 bila na medicinskoj dijeti i bila sam jako zadovoljna. Znala sam i prekoračiti i dopustiti si previše, ali je bilo rezultata. Ima te dijete po internetu samo ja sam i vježbala. To je jako bitno i trebalo bi ju prisiliti na neku aktivnost. Nek upiše ples gdi bude se kretala, a mlada je pa joj to može biti i jako zabavno, lako se naviknuti može na kretanje nekog tipa.

Member AnnaMarie avatar
    Datum pristupanja
    17.12.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od petrica156 Vidi poruku
    Ja sam ko mlada s kojih 19 bila na medicinskoj dijeti i bila sam jako zadovoljna. Znala sam i prekoračiti i dopustiti si previše, ali je bilo rezultata. Ima te dijete po internetu samo ja sam i vježbala. To je jako bitno i trebalo bi ju prisiliti na neku aktivnost. Nek upiše ples gdi bude se kretala, a mlada je pa joj to može biti i jako zabavno, lako se naviknuti može na kretanje nekog tipa.
    Ja sam se bavila plesom i čitav život i to mi je puno značilo u životu! Ako Vaša nećakinja ima svega 7 kg viška, to joj ne bi trebalo predstavljati opterećenje za zglobove i sl. Da li ima nekih afiniteta po pitanju fizičke aktivnosti?
    Mislim da je u svakom slučaju ona nužna, pogotovo ako je riječ o mladim ljudima i mršavljenju/oblikovanju tijela. Što se prehrane tiče, slažem se s petricom - mislim da je medicinska dijeta ok. Meni osobno je super dijeta sokovima - zdrava i zasiti me. Sada ima super namirnica pa je idealna za držanje.

Junior Member Zara avatar
    Datum pristupanja
    27.12.2012.
    Upisali smo je na ples i to joj se sviđa. Ima motivaciju da ide dalje. Malo ju smeta što su generalno cure dobro građene (barem u njenoj grupi) pa joj moramo još raditi na samopouzdanju malo... ali ples kao ples je nešto što joj je sjelo... Što se kilograma tiče, počela si je miksati zdrave sokove i općenito paziti na prehranu (nije na nekom točno određenom tipu dijete) i do sada je smršavila 4 kilograma. Nadam se da će se i ostali kg viška istopiti uskoro!

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove