Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 13
    Junior Member Lotta avatar
    Datum pristupanja
    30.10.2012.

Zdrava dijeta

Bok, svima! nisam baš neki pobornik preveliki dijeta, ali bih definitivno trebala smršaviti nakon blagdana. Tako da, koliko god mi to nije drago, morati ću malo zatvoriti usta. Koja bi po vama bila najzdravija dijeta???? ne bih si htejal sada napraviti neke loše posljedice po zdravlje obzirom da bih trebala skinuti, brat bratu, oko 20 kg - pa ću trebat biti dulje vremena na dijeti. Ako već prionem na to ću morati imati neki plan prehrane jer ono "manje jedi, kombinieraj sama zdrave obroke" kod mene ne funkcionira. Svaki put padne u vodu. tako da baš moram imati neki plan obroka kojeg ću se probat pridržavati.

Junior Member
    Datum pristupanja
    06.12.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od Lotta Vidi poruku
    Bok, svima! nisam baš neki pobornik preveliki dijeta, ali bih definitivno trebala smršaviti nakon blagdana. Tako da, koliko god mi to nije drago, morati ću malo zatvoriti usta. Koja bi po vama bila najzdravija dijeta???? ne bih si htejal sada napraviti neke loše posljedice po zdravlje obzirom da bih trebala skinuti, brat bratu, oko 20 kg - pa ću trebat biti dulje vremena na dijeti. Ako već prionem na to ću morati imati neki plan prehrane jer ono "manje jedi, kombinieraj sama zdrave obroke" kod mene ne funkcionira. Svaki put padne u vodu. tako da baš moram imati neki plan obroka kojeg ću se probat pridržavati.
    Lotta,

svaka dijeta trebala bi sadržavati sve potrebne hranjive tvari. Pod navedenim se smatraju prvenstveno proteini, ugljikohidrati, vlakna te vitamini i minerali.

Iako postoje situacije kada se mogu i moraju primjeniti dijete koje ne sadržavaju sve navedeno, barem se takva dijeta nebi trebala prvoditi kroz duže vrijeme.

Ukoliko bi trebao izdvojiti dijetu koja je najzdravija za dugoročan pristup, onda je to Montignacova dijeta.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Ej svi! Nakon perioda stesnih situacija nakupila sam 10 kg više. Nekako su se sve te situacije odužila pa već 3 godine radim na gubitku. Isprobala sam UN dijetu, medicinsku dijetu, trčala, odlazila na tretmane kavitacije koji su mi i najviše pomogli. Sad mi je ostalo za skinuti još kojih 5 kila, svi kažu da je sad taman jer sam bila mršava prije, al mene još to nekako žulja. Takve sam građe da mi je najizraženiji trbuh i to cijeli život. Nikako ga se riješiti. Imate li koristan savjet kakavoj prehrani se orijentirati nakon blagdana? Hvala.

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    slažem se s dr. Matićem. I meni se ta dijeta čini najbolja na dugi rok i sa najzdravijim unosom namirnica (ako se čovjek već mora držati nekog striktnog plana prehrane).
    petrica156, da li si možda proučavala taj dijetni plan? nekome pak ne odgovara da se drži neke konkretne dijete već da sam ispravno kombinira namirnice (već poznato pravilo npr. proteine ne miješati s ugljikohidratima poput tjestenine, riže i krumpira, već s povrćem, i sl) i vosi svoj plan prehrane koji mu odgovara i zdrav je. Ali tu jako ovisi o tome da si onda sami ne počnemo pomicati granice kako nam odgovara pa mic po mic više nismo na dijeti :-)

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Daaa, dobra je ova zadnja rečenica, teško sam sebe kontroliraš kad odrediš svoj vlasiti program, al u svakom slučaju svaka ograničenja su teška. Nekako stvarno mislim, a studiram i medicinu da, zapravo svi tako misle da šokovi nisu dobri za organizam pa onda jedem dalje sve, ali umanjeno i pazim da bude zdravije. Krećem se jer se osjećam bolje fizički i psihički, samo prečesto još znam pasti u neke crne dani pa si svašta dopustiti, nadam se u tome ojačati uskoro. Pogotovo u novoj godinici.

Junior Member
    Datum pristupanja
    08.12.2012.
    E da ovo i meni treba,ove sve dijete se nisu urodile plodom,pa bih htjela nešto zdraviej i dugoročnije....a najveći problem su mi novci,da ih imam jela bih puno ribe i kuhanog povrča i vježbala bi na aerobicu kad god stignem,ovak pokušavam sama pa vježbam 10-ak dana i onda opet ništa,pa se kontroliram pa opet ništa.i onda se sva deprimiram odustanem i nakon nekog vremena opet poludim od viška kila i hrpe nenosive odjeće

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Najgore je i meni s odjećom! Imam tolko robe koje već godinama preskačem, a kupila hlače nisam već 3 godine jer samo čekam da završim svoj proces. Tak da je sad već stvarno kritično! Ništa, sve je na nama, red, rad i disciplina! Jedva čekam od pon krenuti i vježbati u teretan, dobila sam tu super savjete treninga od dr. Matića jer nema šanse koristiti osobnog trenera, a onda iza Nove godine krećem na tretmane kavitacije i radiofrekvencije, stvarno sam zadovoljna njima.

Member Jelchi avatar
    Datum pristupanja
    15.11.2012.
    joooj, i meni je problem s odjećom! U trudnoći sam se jaaaako udebljala i morala sam kupiti hrpu odjeće za trudnice koju sada pak više ne nosim i ne želim si kupiti ništa novo i lijepo jer imam osjećaj da bi to bila potvrda ove težine i izgleda sada, kao da to odobravam na neki način. Tako da si izbjegavam išta kupiti dok ne smršavim. Nadam se da će mi i to biti onda dodatna motivacija za mršavljenje - šoooooping!! Sva sreća da si mogu u nekim dućanima (poput H&M-a) kupiti lijepe stvari za manje novaca...inače ne znam što bi...

Member Jelchi avatar
    Datum pristupanja
    15.11.2012.
    p.s. Slažem se sa sierrapahuljicom - i ja bih voljela jesti više ribe, povrća, voća i slično, ali je sve nažalost dosta skupo. Prakticiram jesti pastrvu što češće mogu jer je među jeftinijim ribama, a jako ukusna.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Ja ne znam baš previše za cijene, ručam uglavnom na poslu, al kad mijenjam prehranu ostalo kaj jedem doma sama, ja uvijek uštedim u tom periodu. Samom činjenicom da jedem manje, mogu si priuštiti zdravije, manje obroke. Osjećamo se bolje i moj novčanik i ja! Iako, sigurno je istina da te puno više košta ako paziš baš na svaku namirnicu koju unisiš u sebe da bude čim zdravija, zato treba neke mjere u svemu, nije niti previše zdravo skroz se orjentirati samo na takve proizvode.

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove