Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 31
Like Tree8Likes

Tema: moj dnevnik mršavljenja

Junior Member
    Datum pristupanja
    02.01.2013.

moj dnevnik mršavljenja

2.1. 2013. 11h moja zgrožena faca. vaga pokazuje 76 kg (najviše do sada) na skromih 162 cm. Alarm, nezadovoljna sam i narušeno je samopouzdanje.

2.1. 2013. 22h nakon cjelodnevnoh razmišljanja i čitanja odluka je pala. Ja se mogu osjećati dobro u svom tijelu, ako to želim.

PLAN: uvesti 3 manja obroka dnevno, što je puno bolje od jednog kasno popodne
    svaki dan pojesti jednu voćku
    slatko izbjegavati u najvećem luku, dozvoljeno u malim količinama blagdanima, nedjeljom ili
    na rođendane
    kruh može, ali za doručak
    polako ustaliti ritam spavanja (kako sam bez posla dan i noć lagano sam zamijenila)
    piti svaki sat pola čase vode minimalno (pila minimalne količine vode)
    svako jutro lagano razgibavanja (malo istezanja, par čučnjeva)
    povećati tjelesnu aktivnost ( u zadnja 2 mjeseca gotovo se ne krećem ) tako da barem 3
    puta tjedno odradim pola sata brzog hodanja, a poželjno bi bilo svaki dan
    vaganje dozvoljeno samo svaku srijedu ujutro kao i mjerenje

Eto, nadam se da ću 18. 7. ove godine, što je za 28 tjedana točno od sutra, biti zadovoljna i sa ponosom pisati ovdje.
    RibicaK likes this.

Member Mira avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    I can do that puno sreće u ostvarivanju cilja gubljenja kilograma.Sviđa mi se skroz tvoj pristup mršavljenju jer nije nikakva radikalna dijeta već zdravi režim prehrane.Ja sam bila prije u jednom centru za mršavljenje gdje su mi savjetovali nutricionisti gotovo identičan režim kao što ćeš ga ti provoditi.

Member
    Datum pristupanja
    03.12.2012.
    Kako je Mira rekla, super pristup mršavljenju pa ti neće biti problem poslije nastaviti održavati jednom kada dostigneš željenu kilažu. Čini mi se kad čitam da si na sve mislila. San, prehrana, aktivnost, unos tekućine... Sretno, pratim tvoj dnevnik!

Junior Member
    Datum pristupanja
    02.01.2013.
    Hvala na podršci. Danas sam se probudila i popila čašu vode, mislila sam da ću umrijeti, doslovno Ali ipak nisam. Malo se razgibala pa otišla bajkom u dućan (inače bi autom). Nije neka udaljenost, ali svaki takav pomak smatram velikim napretkom. Moj jedini problem je to kaj ne smijem raditi trbušnjake, a upravo se najviše toga lijepi na trbuh

Doručak - voćni jogurt + jedna šnita polubijelog kruha kojeg sam tostirala

Member
    Datum pristupanja
    03.12.2012.
    Nema na čemu. Meni osobno je zadovoljstvo pratiti kad netko radi promjene u svom životu i radi na izgledu a samim time i na zdravlju. Ovo za bicikl mi je odlična ideja. Ja sam uvijek sugerirao prijateljima da si koriste bicikl za relacije koje su im do pola sata udaljenosti. Ja sam iz Zagreba pa su tu velike gužve u prometu i u većini slučajeva se dođe jednako brzo sa biciklom i sa autom a da ne pričam koliko toga dobrog čovjek napravi koristeći njega kao prijevozno sredstvo.
    Mislim da ti trbušnjaci nebi puno pomogli što se tiče manog tkiva. Oni bi ti doprinjeli tonusu i čvrstoći pa uz režim koji si navela trebalo bi ti odlaziti i masnoća na trbuhu. Samo je pitanje s kojih mijesta tvoje tijelo ima tendenciju da prvo gubi mast.

Member RibicaK avatar
    Datum pristupanja
    12.12.2012.
    Ovaj će dnevnik poslužiti mnogim ženama. Detaljno si nam opisala metode koje ćeš koristiti sad se samo čeka da vidimo kako će vaga reagirati svake srijede. You can do it!

Junior Member
    Datum pristupanja
    02.01.2013.
    Evo ručala, ajme kako sam ja bila gladna... Ne sjećam se kad sam osjećala toliku glad. A sve zato jer nisam grickala nikaj između obroka. Fina zdrava glad
    Lena likes this.

Member RibicaK avatar
    Datum pristupanja
    12.12.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od I can do that :) Vidi poruku
    Evo ručala, ajme kako sam ja bila gladna... Ne sjećam se kad sam osjećala toliku glad. A sve zato jer nisam grickala nikaj između obroka. Fina zdrava glad
    To je na početku, već će se naviknuti organizam.I can do that,dosta mi je jasan program mršavljenja samo ako možeš reći što jedeš za ručak i večeru?

Junior Member
    Datum pristupanja
    02.01.2013.
    danas sam za ručak jela piletinu u umaku sa tjesteninom i zelje, a večera žlica domaćeg sira sa vrhnjem i malo kobasice. za 1. dan ja zadovoljna. mamio me kruh uz ručak, ali nisam. još ću prije spavanja malo se istegnuti i koji čučanj. nisam ja baš neki stručnjak za prehranu, ali znam gdje sam griješila tj. znam krivce velikog broja na vagi (ne kretanje, nepravilni obroci i puuuno slatkog posebice u večernjim satima i između i kao obrok. ne očekujem čudo, već polagano kretanje prema boljem.

Junior Member
    Datum pristupanja
    02.01.2013.
    recimo, danas sam ponosna jer nisam pojela kruh za ručak, i jer sam sijedila ispred tanjura punog kolača a da sam pojela samo trećinu kremšnite (da odmah prijavim i grijeh). Inače bi bilo barem 2 kremšnite, a vjerojatno i više. ponosna sam jer sam biciklom otišla do dućana,a ne sijela u auto.

jedva čekam proljeće, da dan bude dulji, da mogu fino u miru navečer umjesto pred tv u šetnju, doma, tuš i zzzzzzzz.
    Jura Zagreb likes this.

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove