Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8
    Junior Member
    Datum pristupanja
    07.03.2013.

Moj dnevnik mrsavljenja :)

Imam 22 godine i visoka sam 170 cm i imam 84kg. Prije dva mjeseca sam rodila prelijepog djecaka.. Ne dojim ga jer nisam imala mlijeka. Jucer 6 marta sam krenula sa Dukan dijetom. Citam mnoge forume gdje mnogi pisu da djeluju ako se pridrzavas svega. Imam jaku volju i hocu da se vratim na svoju tezinu 70kg. Prema Dukanovim preracunima trebala bih do 23 juna biti na 70kg. Iskreno se nadam da cu do odmora moci da skinem salo sto sam nakupila.Prvi dan mi je bio tezak, danas je vec bolje. Malo e dvoumim oko jaja, nisam sigurna da li bi trebala jest i zumanjce. Dorucak mi se sastoji od jednog jajeta i kafe, izmedju jedem zobenu kasu sa cottage cheese 1,5% masnoce ili nekim nemasnim jogurtom. Ova dva dana sam jela piletinu. Malo je tesko bez povrca jer toliko volim povrce al izdrzat mi je sedmicu dana.. Nadam se da mi nece biti tesko i da cu svojom voljom postici svoj cilj..

Member
    Datum pristupanja
    24.12.2012.
    Pozdrav oswega girl, ja sam bila na dukanici i meni je bila odlična. Smršala sam oko 5 kilograma za mjesec dana. Nisam dugo bila na restriktivnom dijelu dijete gdje se samo jedu proteini, odnosno meso. Bilo mi je lose pa sam ubacila ugljikohidrate kroz povrće i onda mi je bilo odlično. Mislim da je tvoj cilj realan. Mlada si pa vjerujem da je metabolizam još dosta brz a imaš još 3 mjeseca za skinuti 14 kila.

Member
    Datum pristupanja
    03.12.2012.
    Slobodno možeš jesti žumanjak.
    1. Imaš mlađi organizam pa sumnjam da bi moglo biti problema sa trigliceridima i kolesterolom a to je osnovni razlog kontra jaja
    2. radi se o samo jednom jajetu pa nema šanse da će jedan žumanjaj naštetiti

Sretno!!

Junior Member
    Datum pristupanja
    01.03.2013.
    Pozzz...danas sam i ja startala s dukanicom. Cilj mi je 5 kg skinuti. Na coolinarki sam nasla super recepte pa mislim da nece biti problem izdrzati je. Danas za rucak cu peceni pileci file i premazati cu ga senfom...kazu da onda pijes vise vode
    Sto ces ti za rucak?

Junior Member
    Datum pristupanja
    07.03.2013.
    Tamaris nadam se i ja da cu i ja nesto skinuti za mjesec dana, citam na mnogim forumima da dukanica ima efekta. U srijedu stajem na vagu pa cu da vidim koliko je spalo za jednu sedmicu jer se stvarno pridrzajem svega.

Junior Member
    Datum pristupanja
    07.03.2013.
    Hvala Tonko na podrsci, izbacila sam zumanjak jedem sada dva jajeta al bjelanjak samo.. Nadam se samo da necu imat nikakvih problema sa kolesterolom, a zelim da se pridrzavam svih pravila dijete..

Junior Member
    Datum pristupanja
    07.03.2013.
    Pozz Bublice mislim da ces brzo postignuti svoj cilj jer vec prve sedmice mozes pola skinuti a mozda za nekih mjesec dana i ostatak. Ja sam jela piletinu vec tri dana, a i obozavam je. Danas sam nesto raznovrsnija, jela sam govedinu oko 13h onako skuhanu samo na vodi i zacinima uz cottage cheese, pa tamo oko pet jedem ribu, samo nezz uz sto bi je mogla jesti jer nisam neki ljubitelj ribe..Sta ti jedes danas?!

Junior Member
    Datum pristupanja
    01.03.2013.
    Napravila sam palacinke za dorucak (neke samo jaje i svjezi sir) s filom od svjezeg sira + zasladivac. Sad sam napravila neku dukan nutellu pa cu sutra palacinke s njom. Inace sam ovisnik o slatkom pa mi je ovo super. Danas sam isto jela piletinu a sutra cu jos vidjeti. Mozda govedinu iz juhe ili opet piletinu. Za veceru sam svjezi sir a mislim da cu i sutra isto.

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove