Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2
    Junior Member
    Datum pristupanja
    16.05.2019.

Motivacija za gubitak velikog viska kilograma

Imam 100kg i 45 godina. Tri trudnoce iza sebe tokom kojih sam dobila i zadrzala 30 kg viska i tako vec 15 godina sa malim oscilacijama i kratkotrajnim uspesima. I pored velikog viska jos uvek nemam nekih zdravstevnih problema, mada sam svesna da je pitanje dana kada ce toliki visak kilograma poceti da se odrazava na zdravlje. Zelim da smrsam ali mi fali motovacija da pocnem i - sto je najvaznije - da ne odustanem. Volim slatko, mlecna cokolada i nutela su moje dve najvece slabosti. Ne vezbam, slabo se krecem, kondicija mi je nikakva i malo brzi hod mi dotera puls do 120. Dakle, cilj ovog dnevnika je pristupiti mrsavljenju kao dugorocnom projektu, prvo sebe pripremiti psihicki, napraviti plan i krenuti MALIM koracima napred.

Junior Member
    Datum pristupanja
    16.05.2019.
    Prema raznim clancima sa interneta, pitanja/smernice nabrojane ispod bi trebalo da pomognu sa pocetnom motivacijom i odrzanjem iste.

1. Zasto zelim smrsati?
    2. Sta me u tome sprecava?
    3. Pocni da vodis dnevnik ishrane (sve objave ce biti na ovom forumu)
    4. Postavi male ciljeve koji nisu vezani direktno za vagu i gubitak kg (ali vode ka tome)
    5. Pripremi se dobro za ostvarivenje zadatih ciljeva
    6. Belezi redovno progres
    7. Ne dozvoli da te povremeni neuspesi obeshrabe
    8. Prilagodjavaj plan prema toku projekta i ne drzi se tvrdoglavo zadatih ciljeva. Ako ne ide - promeni taktiku

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove