Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9
    Junior Member
    Datum pristupanja
    12.08.2013.

Voli sebe, da bi te i drugi voleli !!!

19.08.2013. pocinjem sa dijetom... ishranu cu sama korigovati, poenta moje dijete je bez hleba, bez slatkog, bez gaziranog... za svakih 7 dana cu napisati sta jedem za dorucak, rucak, veceru... naravno uzina ce uvek biti neka vocka... od fizicke aktivnosti cu izabrati voznja biciklom, setnje... takodje cu ubaciti 1 do 2 solje zelenog caja, i naravno 2-3 litra vode... i svakog jutra pola limuna iscedjenog u casi sa toplom vodom... CILJ MI JE DA SMRSAM 20-25kg, I USPECU...JER JA TO MOGU...

Junior Member
    Datum pristupanja
    12.08.2013.
    Evo 10 saveta koji meni pomazu da istrajem i da zdravo smrsam...
    1. OSTANITE UPUCENI!
    Znanje je moc.Ako se naoruzate sa cinjenicama o zdravoj ishrani imacete vece sanse da izgradite poverenje u svoje sposobnosti i ostvarite svoje ciljeve da smrsate.
    2. IMAJTE JASNE MOTIVE!
    Zapisite svoje razloge zbog kojih zelite da izgubite tezinu.Pokusajte da navedete i razloge koji nisu vezani za izgled vec i za vase zdravlje.
    3. VODITE DNEVNIK ISHRANE!
    Zapisujuci sta jedete i pijete i sve misli povezane s tim, pomaze da postanete svesni svojih navika u ishrani i problematicnim oblastima.Prepoznavanje i razumevanje sta se desava je mocan nacin da promenite nacine ishrane.Vodjenje dnevnika povremeno vam pomaze da ostanete na pravom putu i da pratite napredak koji ste postigli.
    4. ZELJENA TEZINA!
    Gubljenje 5-10% svoje tezine, prema istrazivanjima je idealno postavljen cilj.Ukupne kilograme koje zelite da izgubite mozete podeliti na vise faza gubljenja...Zapamtite da je i odrzavanje tezine stabilnom isto veliko dostignuce.Gubljenje tezine po nekoliko kilograma po etapi je i lakse postici, a i zdravije je za vas organizam.
    5. POSTAVITE REALNE CILJEVE!
    Na pocetku promena u vasoj ishrani i vasem vezbanju postavite sebi dostiznije i realne ciljeve.Ako postavite realne ciljeve imate vise sansi da ih ostvarite i samim tim da osetite se uspesnim i da dobijete samopouzdanja da nastavite sa vezbanjem i zdravom hranom.
    6. RADITE NA OSTVARIVANJU CILJEVA!
    Postavite ciljeve, napravite plan na koji nacin dolazite do postizanja tih ciljeva i pridrzavajte se tih planova.
    7. PREPOZNAJTE GLAD!
    Vecinom do viska kilograma dolazimo tako sto jedemo i kad nismo gladni.Pokusajte da vam hrana ne bude resenje za nervozu, dosadu, stres i bes.Takodje uvek kad pomislite na hranu prvo popijte casu vode kako biste se uverili da niste zedni.Naravno u prepoznavanju gladi pomocice vam i vas dnevnik ishrane.
    8. BUDITE SVESNI STA JEDETE!
    Pokusajte da birate ono sto jedete.Razmisljajte da li stvarno zelite to ili samo vam je tako brze i lakse ili vam se trenutno to nudi.Ne morate uvek prihvatiti neku ponudjenu hranu, a ako razmisljate da li je dobra za vas ili ne bice vam lakse da postignete samokontrolu.
    9. JEDITE REDOVNE OBROKE!
    Sigurno ste culi do sad kako je preporucljivo da se ima 5 obroka tokom dana,i sigurno ste pomislili kako bi imali duplo vise kilograma kad bi se tako hranili,ali...Istina je da je idealno 3 glavna obroka i 2 uzine dnevno.Sa cescim obrocima smanjicete kolicinu hrane po obroku, a manju kolicinu hrane organizam ce pre svariti.
    Redovni obroci stabilizovace nivo secera u krvi i omogucice vam da prepoznate prirodan osecaj gladi i sitosti.A i znajuci da je sledeci obrok blizu bice vam lakse da prestanete sa jelom.
    10. NAGRADITE SEBE!
    Kad ostvarite neki zacrtani cilj, bilo da je tek prva faza ili ste dogurali do konacno postavljenog cilja, obavezno nagradite sebe ali ne vecerom ili opustanjem u vidu kolicine hrane vec necim drugim...frizurom, masazom, knjigom, filmom, novom haljinom...i smislite po neku sitnicu za svaku fazu kako bi vam pobeda bila jos sladja.!!!

Junior Member
    Datum pristupanja
    12.08.2013.
    evo da napisem da sam za 7 dana smrsala 3 kg...i nastavljam dalje...

Junior Member
    Datum pristupanja
    12.08.2013.
    eeee za dve nedelje jos dva kilograma manje srecna sam...

Junior Member
    Datum pristupanja
    12.08.2013.
    eeee za mesec dana ukupno 6 kg manje...to je odlicno...e sad predstoji tezi deo kad se tope masti, ali uspecu...jos malo cu i u teretanu da krenem da jos vise ubrzam metabolizam...

Member Zoja avatar
    Datum pristupanja
    13.09.2013.
    Hvala Jeca na podjeli iskustva s nama!!Ja bih trebala smršaviti 10 kg i to mi se čini jaaako puno! I onda kada vidim da si si ti zadala 20-25 kg, to mi je definitivno motivacija! D Svaka čast; ČESTITAM na dosadašnjem uspjehu!!
    Da li se uspjela skroz držati unaprijed postavljenog cilja o tome da nećeš jesti slatko i slično ili si koji put pokleknula? Da li ti je sport skroz inače bio stran pa si se sada bacila na aktivnosti ili si i prije prakticirala fizičku aktivnost? Pozdrav!!!

Junior Member
    Datum pristupanja
    12.08.2013.
    Zoja...bilo je situacija kad mi se bas jelo slatko, ali u sam kupila suvog voca npr susene banane, papaju, ananas, i tako uzela malo slatkog...po pitanju fizicke aktivnosti samo sam setnju forsirala i ponekad biciklu vozila...veruj mi sve se moze kad se hice...ja sam udata i zelim bebu i nadam se da cu uskoro biti trudna, ali ova moja ishrana mi nece smetati i da je nastavim,jer je ishrana bazirana na zdravoj hrani, npr za jedan obrok skuvam 150g junetine i salata, dr obrok corba od povrca zacinjena samo vegetom, pa parce ribe sa senfom, dva jaja i tako...i da pre sam probala mnog dijeta brzo skinem a jos brze vratim i to duplo a sa ovakvim nacinom ishrane nema vracanja, samo sto treba vreme i istrajnost,i nikako odustati ako u toku jedne nedelje ne smrsati ni jedno kilo...pozzz

Junior Member
    Datum pristupanja
    12.08.2013.
    evo jos nekih zanimljivih stvari sto treba znati...
    HRANA KOJA TOPI MASNE NASLAGE:
    LESNICI- raspolazu omega 3masnim kiselinama, kao i mono-nezasicenim mastima koji omogucavaju da masnoce ubrzano sagorevaju.
    BROKOLI- jos jedan saveznik u sagorevanju masnoca, a nije bogat kalorijama niti ugljenim hidratima.
    AVOKADO- raspolaze mono-nezasicenim kiselinama, koje se pri vezbanju preobracuju u energiju i pomazu u sagorevanju masnoca. Raspolazee i tipom secera koji otpustanjem insulina cini sporijim.
    MED- zbog nizeg glikemijskog indeksa u odnosu na secer, ima moc da ucini da secer ostane na nizem nivou.
    JAJA- ako doruckujete jaja, u drugom delu dana unecete manju kolicinu kalorija i izgubicete vecu kolicinu masnoce.
    MASLINOVO ULJE- sadrzi omega 9-masne kiseline, koje zeludac dobro podnosi.Takodje je bogato antioksidansima, kao i kokosovo ulje i ubrzava proces zaceljenja koze.
    NAR- iako sok nara ima sva svojstva da odrze vase zdravlje, ali ono sto zasluzuje nasu paznju je seme nara. Nar je pun folne kiseline, antioksidanata, vitamina, vlakana, a sa druge strane siromasan kalorijama. Slatkog je ukusa, pa ce tako bar donekle zadovoljiti potrebe sladokusaca.
    JOGURT- nutricionisti uvek govore da je obican jogurt odlicna hrana, jer ima odlican omer ugljenihhidrata, proteina i masnoca i odrzava isti nivo secera u krvi. Istrazivanja su pokazala da su ljudi na dijeti koji su pili jogurt, izgubili 61% vise masti od onih koji su bili na istoj prehrani, ali bez jogurta.

Member Jelchi avatar
    Datum pristupanja
    15.11.2012.
    Jeca svaka čast na uspjehu.mislim da je tvoj pristup dobar jer vidim da si se baš posvetila mršavljenju.bar po tome koliko pratiš prehranu.danas su vremena da se mora biti skroz u tom mršavljenju kad se krene jer pored svega što nas okružuje,nije lako bit discipliniran.zato mi se čini ovo dobar pristup.pogotovo sa vođenjem dnevnika.

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove