Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10
Like Tree1Likes
  • 1 Post By buco

Tema: zdravo i postepeno mršavljenje

Junior Member
    Datum pristupanja
    16.01.2012.

zdravo i postepeno mršavljenje

pozdrav svima!
    eto, i ja sam odlučila skinuti nekoliko kila. sad imam trenutno 63 kile na 164 sm visine, no u zadnjih godinu dana sam se poprilično udebljala. iako mi nije značajno porasla kilaža (sve skupa 3 kile), vidim po sebi i odjeći koju kupujem. naime, zadnjih godinu dana sjedim po 15 sati dnevno, 6 spavam, a ostala 3 isto tako više-manje presjedim. vidim da su mi mišići totalno omlohavili, i da sam izgubila mišićnu masu, povećala salo (zato i nema velike razlike na vagi).
    prije kad sam znala smršaviti, pila sam puno vode, nisam jela navečer i bila sam fizički aktivna. i djelovalo jer čudesno!
    zato i ovaj put primjenjujem taj princip. dakle, min 1,5 litre vode, po mogućnosti 2 litre dnevno, nema papice poslije 6 (naravno ima iznimaka, neka druženja i slično, ili eventualno nešto malo kad sam baš jako gladna), šetnja navečer barem 3 puta tjedno, više hodati, koji put pješke u dućan, banku, malo češće usisavati tu i tamo napraviti trbušnjake smanjiti kolače, slatko, masno, čips... i to je to, provjeren i siguran način koji daje zaista dobre rezultate. nadam se da ima još netko tko želi probati taj pristup i da ćemo zajedno uspjeti

ps: nemam neki poseban cilj primjerice 55 kila, želja mi je maknuti salo i učvrstiti mišiće. a koliko će vaga pokazati, vidjet ćemo jer sam prije 3 godine imala isto toliko kila, a nosila manji broja hlača.

Junior Member
    Datum pristupanja
    14.01.2012.
    hajdemo zajedno u borbu protiv zlih nakupina. ja se također moram pokrenuti jer ovo je katastrofa... u puno sam goroj situaciji od tebe i želja mi je barem se malo maknuti s mrtve točke... jesi već krenula ili planiraš?

Junior Member
    Datum pristupanja
    16.01.2012.
    ma nisam krenula tj. držala sam se toga jedan dan i opet po starome. sad sam se izmjerila, nisam baš takva mršavica. struk mi je 88 cm, bedro 61, bokovi 102. na moju visinu to i nije baš malo koliko ti imaš kila, visina? kakve su ti dimenzije? mislim da bi od sutra trebala se početi držati tog režima, ali nemam baš previše volje ni želje fali mi motivacijeeeee

Junior Member
    Datum pristupanja
    24.04.2012.
    Cure, ako ste još tu... našao sam SUUUUPEEEEER rješenje!!! nije teško, štoviše, odlično je jer imaš podršku i stvarno gubiš kile... Ja sam inače imao 60kg previše. Probavao razne dijete, koje su me na kraju i dovele do tih 60kg previše I sada sam skinuo prvu rundu (čitaj 30kg) i trebam još drugu... Ako vas zanima, javite mi se, sve ću vam pokazati... jednostavno je, a funkcionira!!!!!!!!!!!!
    IDA likes this.

Junior Member
    Datum pristupanja
    27.07.2012.
    pozdrav! jel se držite plana? jel vam uspjelo? Buco kak je tebi uspjelo?

Member
    Datum pristupanja
    10.11.2012.
    1. Našao sam dijetu koja mi najviše odgovara za koju sam smatrao da je održiva kroz neki period
    2. Nakon što sam dosegao željenu težinu, prebacio sam se na prehranu za koju mislim da je naj logičnija za sve nas a to je prehrana kakvu su prakticirali naši preci tisućama godina - meso, riba, mliječni proizvodi, voće i povrće
    3. Postupno sam uvodio fizičku aktivnost - nisam pretjerivao kako se nebi preforsirao da mi se ne zgadi

To je ukratko moj savjet!

Member
    Datum pristupanja
    06.12.2012.
    bok svima! imam i ja jedan primjer skidanja kila: moja mama. ima 56 godina i skinula je 26 kila (od posla i stresa poprilicno se udebljala i napokon je ove godine cvrsto odlucila i rekla pa-pa kile. Nikad nije bila na dijeti jer svi znamo da manje vise sve imaju jo jo efekt. Napokon me poslusala jer sam joj stalno govorila : kad pocnes jesti, kile ce poceti ici dolje ( barem 5 obroka dnevno jer na taj nacin metabolizam radi cijelo vrijeme sto je jako bitno,ne treba se niceg posebno odricati - naravno smanjiti slatko i masno, ubaciti voce i povrce). U pocetku je hodala jako puno jer zbog previse kila nije mogla raditi nista drugo.. da skratim pricu, u pocetku je izgubila samo vodu i onda, nakon dosta vremena kile su krenule dolje. postupno je uvodila aerobni trening plus vjezbe za tonus da joj se ne objesi koza jer ipak je to dosta kila i nema ona bas malo godina. mama izgleda sjajno, nakon sto je postigla rezultat, i dalje tri puta tjedno vjezba po sat i pol jede zdravo i stvarno se preporodila. Izgleda barem 15 god mladje, skoro nema nista celulita, koza joj se nije opustila i zaista sam ponosna na nju. samo bih jos napomenula da radi 8-10 sati na ne bas zahvalnoj poziciji ali nije odustala, imala je veliku podrsku od svih i ako ona moze, mislim da moze svatko!

Member
    Datum pristupanja
    03.12.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od xoxo_FIT Vidi poruku
    bok svima! imam i ja jedan primjer skidanja kila: moja mama. ima 56 godina i skinula je 26 kila (od posla i stresa poprilicno se udebljala i napokon je ove godine cvrsto odlucila i rekla pa-pa kile. Nikad nije bila na dijeti jer svi znamo da manje vise sve imaju jo jo efekt. Napokon me poslusala jer sam joj stalno govorila : kad pocnes jesti, kile ce poceti ici dolje ( barem 5 obroka dnevno jer na taj nacin metabolizam radi cijelo vrijeme sto je jako bitno,ne treba se niceg posebno odricati - naravno smanjiti slatko i masno, ubaciti voce i povrce). U pocetku je hodala jako puno jer zbog previse kila nije mogla raditi nista drugo.. da skratim pricu, u pocetku je izgubila samo vodu i onda, nakon dosta vremena kile su krenule dolje. postupno je uvodila aerobni trening plus vjezbe za tonus da joj se ne objesi koza jer ipak je to dosta kila i nema ona bas malo godina. mama izgleda sjajno, nakon sto je postigla rezultat, i dalje tri puta tjedno vjezba po sat i pol jede zdravo i stvarno se preporodila. Izgleda barem 15 god mladje, skoro nema nista celulita, koza joj se nije opustila i zaista sam ponosna na nju. samo bih jos napomenula da radi 8-10 sati na ne bas zahvalnoj poziciji ali nije odustala, imala je veliku podrsku od svih i ako ona moze, mislim da moze svatko!
    Dobar primjer zdravog mršavljenja. Xoxo mislim da je bitnu ulogu odigralo vježbanje jer ako se radi o mami (znači da ima 40 do 50 godina)pretpostavljam da bi teško kile išle samo od promjene prehrane jer vidim po mojoj mami i bližnjima da im je jako spušten metabolizam.

Ja pokušavam svoju natjerati na vježbanje ali to ide dosta teško. Ovaj primjer mi je super jer se odmah radi na ubrzanju metabolizma kroz veći broj obroka samo kažem to recimo kod mojih bližnjih ide teže.Svaka čast mami!

Member
    Datum pristupanja
    06.12.2012.
    mislim da je najbitnije cvrsto odluciti i bit ustajan! skidanje kila nije lako, to je velika borba sa samim sobom. Najzdravije je postupno gubiti kile (mjesecno cca 2,5kg), vjezbati, pametno jesti i kad se dodje do cilja, kile se nece vracati, u ovom slucaju najcecsce nema jo jo efekta.

Member RibicaK avatar
    Datum pristupanja
    12.12.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od xoxo_FIT Vidi poruku
    mislim da je najbitnije cvrsto odluciti i bit ustajan! skidanje kila nije lako, to je velika borba sa samim sobom. Najzdravije je postupno gubiti kile (mjesecno cca 2,5kg), vjezbati, pametno jesti i kad se dodje do cilja, kile se nece vracati, u ovom slucaju najcecsce nema jo jo efekta.
    Slažem se skroz! To je najpametnije i najdugoročnije mršavljenje. Jedino je problem kod ljudi koji imaju dosta kg što bi onda trebali predugo biti na dijeti, a često bi ipak to riješili radije u nekom kraćem roku pa se podvrgavaju isprva rigoroznim dijetama, a onda učestalo prejedanju jer se kompenzira sve što ej falilo u periodu prije... Nije lako mršaviti, definitivno nije lako...damn...

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove