Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7
    Junior Member Lotta avatar
    Datum pristupanja
    30.10.2012.

depresija i prejedanje

Imam malo problema s promjenama raspoloženja (račica sam u horoskopu, što ćete! ; )) pa često tražim utjehu u hrani, posebno slatkom, a ni čips/kokice mi nisu strani. Nisam još našla neki modus kojim bih ti zamijenila pa molim neke sugestije ako je netko u sličnoj situaciji...hvala!

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Ej, ja imam 22 godine i sličan problem. Puno stresa, sve manje kontrole pa znam svašta utrpati u sebe u kratkom vremenskom periodu. A dane kad sam bolje puno pazim, jedem vrlo malo. Tak da mislim da mi je sve skupa preloša kombinacija. Nisam još do sad našla neki način, osim da polako rješavam napokon probleme koji me vode u takve situacije. Treba poboljšati samokontrolu, piti vode, ići šetati ili raditi sve kaj te opušta čim se sjetiš hrane i imaš potrebu za slatkim. Ja sad nekako tako radim, al treba mi još vremena za pravi napredak.

Member RibicaK avatar
    Datum pristupanja
    12.12.2012.
    ja sam najviše bila u depri kada sam bila usamljena i onda bih puno više i jela. Takva stanja sam poečla riješavati s više kretanja, vožnjom bicikla, šetnjama i sl! I mogu reći da jaaaako pomaže!!

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Vjerujem da pomaže, šetnja, trčanje, teretana, priroda, ma samo i duboko disanje. Al ponekad u tim fazama nemam volje za ništa i bude mi baš svejedno za sve. Znam da je to krivo, al borba sa samim sobom uvijek bude najteža. Trebala bi i morala zaustaviti prejedanja, radim na tome polako, ajde sad neki veći zaokret nakon blagdana iako i tu mislim maksimalno vježbati karakter.

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Nema druge formule za depresiju,barem moje iskustvo rad i lagano trcanje ili hodanje.Umjesto da sjednete pred televizor izadite sa prijateljicom, ako nemate prijateljicu,izadjite sama, ja sama setam.Nikad nisam imala depresiju samo sebi uvjek nadjem nekakav pozitivan stres i pred vecer zaspem kao beba.Jako mi pomaze zdrava prehrana u svemu tome,moj savjet organska prehrana.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Ja sam stvarno znala biti jako tužna. Nažalost, i sad mi se to dogodi. Otišla bi u dućan i kupila gluposti da mi dođe zlo kad se sjetim. Ne bi imala volje za nikoga, osim ležati i pustiti se. Nikakva druženja. Al me ljudi prisile, okolina i tek tad vidiš da se stvarno sve može. Nemoguće postaje moguće. Ljudi koji te vole i koji su uz tebe, zaista ti pomognu i kad sam vjeruješ i misliš da se to ne može. Zato samo hrabro, hrana sigurno nije rješenje u tim situacijama.

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    I mislim da je jako bitno za čovjeka da ima neki hobi mimo posla. Jer ga inače često povuče posao, stres, loša prehrana. Da li je to sport, uređivanje vrta, druženje s prijateljima, što god - samo da se malo makne s posla ili domaće kućne atmosfere.

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove