Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 12
    Member Mira avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.

Kako se odreći grickalica?

Pozdrav svima!

Imam problem sa čipsom i smokijem pa da vidim ima li onih koji su taj proble uspješno riješili.

Mene uhvati navečer kada dođem sa posla da obavezno moram nešto grickati a često se ne mogu zaustaviti dok ne pojedem cijeli čips ili smoki.

Mislim da me takva prehrana dosta deblja jer je najčešće na 100 grama 550 kalorija!

Member Nada avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    ja sam čips zamijenila bučinim košticama i kikirikijem. U ljusci, naravno. Tako samu sebe zavaravam jer mi treba vremena da ih oljuštim, pogotovo bučine koštice tako da niti ne pojedem puno. Ono što mi je zanimljivo kod čipsa je da sirovi krumpir ima oko 50 kalorija na 100 grama a kada je obrađen do čipsa vrti se na oko 500 kalorija.
    U kakvoj se on to masti peče da dođe do tih silnih kalorija?

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Ja sam također slatkiše i grickalice počela mijenjati sušenim voćem i orašastim plodovima. Samo znam da to u pretjeranim količinama to nije dobro, pogotovo orašasti plodovi puni kalorija. Najgore mi je navečer kad mi je želudac skroz prazan, ko da sami zrak prolazi kroz mene. Tako da se par dana znam suzdržati, ostale dane pretjerivati. Vjerujem da je ovo mali napredak, ipak su suhi plodovi zdraviji od grickalica, al se nekad u tome ne znam kontrolirati i opet se ne osjećam dobro nakon toga. :P

Member
    Datum pristupanja
    06.12.2012.
    grickalice su vjerojatno najveca smrt za nas zene sto se tice celulita. dosta mojih frendica su mrsave, ali imaju jako jako puno celulita, i to upravo zbog grickalica!

Member RibicaK avatar
    Datum pristupanja
    12.12.2012.
    a da li su i grickalice poput pereca i ribica smrt za tijelo i celulit?? oni su suhonjavi, nisu onako masni kao čips...

Member
    Datum pristupanja
    06.12.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od RibicaK Vidi poruku
    a da li su i grickalice poput pereca i ribica smrt za tijelo i celulit?? oni su suhonjavi, nisu onako masni kao čips...
    iskreno, mislim da i to treba izbjegavati. sve su to grickalice, przene na nekom ulju... gle, od male kolicine se nece desiti nista i ako to ne jedes svaki dan. problem je kad ti to postane navika.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Ma sigurno da nisu zdravi niti preporučljivi. Zdraviji od čipsa i tih teških stvari, sigurno. Al uopće nema potrebe toga se odrivcati. Ja obožavam perece i baš si ih priuštim. Al uzmem manje pakiranje, stavim ih u neku manju zdjelicu da se količinski još ograničim i onda uživam u jednom po jednom. To je sve, lagano zapravo i nema smisla to si braniti, kažnjavati se bezveze.

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Pozdrav svima, moja iskustva su jednostavno ne ne kupovati.Kod mene na stolu ima samo voce nista od grickalica.Kupim suseno voce ili ljesnjake tu i tamo.Ako me uhvati zelja za grickanjem uzmem dvopek sa pekmezom od sljiva.

Junior Member
    Datum pristupanja
    02.01.2013.
    svakako je riješenje toga - jednostavno ne kupiti. kod mene djeluje sva sreća pa mi nije dućan u susjednom dvorištu

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    A ne kupovati je sigurno najbolje rješenje. Mene živciraju ovi blagdani kad i čovjek sam sebe kotrolira pa ih onda dobiješ na poklon. Poklon koji ti daješ dalje! :P Tako da je najbolje kad nema takvih stvari u našoj okolini. Jednom tjedno nije preveliki grijeh dopustiti si nešto naše omiljeno, samo neka bude u manjoj količini.
    Ja sam jako zavolila orašaste plodove i sušeno voće, imaju i oni dosta kalorija, ali puno manje masti i ostalih suvišnih tvari.

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove