Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 18
Like Tree1Likes

Tema: Ne mogu se odreći čokolade!!

Member Mira avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.

Ne mogu se odreći čokolade!!

Pozdrav!! Zanima me kako se borite sa finom čokoladom. Ja je često moram pojesti i cijelu jer jednostavno ne znam kako da se iskontroliram.

Kada gledam prema sebi, mislim da ima utjecaj stres jer me nekako manje vuče na slatko kada sam na odmoru i nema stresa na poslu. Pomozite!!

Member Nada avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Ja sam imala sličan problem. Čokoladu, odnosno želju za slatkim sada utažujem kroz voćne jogurte(malomasne) i tamnu čokoladu. Super funkcionira!!

Member
    Datum pristupanja
    10.11.2012.
    Što se mene tiče ja sam čokoladu skroz izbacio. Čini mi se da ili je skroz izbacim ili je jedem u neumjerenim količinama. Pročitao sam članak da je razlog tome visoki glikemijski indeks čokolade što uzrokuje pretjerano spuštanje glukoze pa je čovjek brzo gladan nakon nje.

Meni je lubenica tijekom ljetnih mjeseci odlična zamjena za slatko...

Junior Member Maya avatar
    Datum pristupanja
    15.11.2012.
    joj, poznat mi je taj problem! doslovno oooobožavam čokoladu!! to je jedan od glavnih razloga zašto sam se dugo borila s kg (sad mi je ostalo još par viška, ali se nadam da ću uskoro i to riješiti). i dalje se borim sama sa sobom da ne potamanim cijelu čokoladu kada je načnem! ali uspjela sam ju djelomično zamijeniti s bananom te sušenim marelicama i šljivama. To mi je fino, a ipak zdravija varijanta...i gledam da ipak bude tamna čokolada ako ju jedem, a ne neka s hrpom punjenja i sl.

Member Jelchi avatar
    Datum pristupanja
    15.11.2012.
    pričajte mi o tome...dobila sam 20kg u trudnoći jer sam morala dosta ležati i bila sam u depri od toga svega i šta mislite tko mi je bio najbolji prijatelj?? Gđa Čokolada! U svakakvom obliku i svakakvoj vrsti...samo je koma što sam se tako navukla da sam sada kao da mi je to droga...ako si ne priuštim kada mi se jede, stalno razmišljam o tome i ne mogu dalje. Doslovno si moram malo gricnuti da bih funkcionirala...

Junior Member
    Datum pristupanja
    29.11.2012.
    Bok svima..znam kako Vam je,ja sam jela kad sam bila tužna da se oraspoložim a kad sam bila sretna da se nagradim..nisam jela od gladi nego od bježanja same sebe ili dosade,mogla sam imati neznam koliko posla no našla bi da mi bude dosadno ili teško pa da moram sjesti i pojesti ili kao slabo mi je moram jesti da se ne srušim,sve su to zablude,dogurala sam bila do 90 kg,imala sam i svjetlih prioda kad bi se mučila sa kojekakvim dijetama no samo se sve više vračalo a onda mi je frendica rekla za lijek koji mi je promjenio život,sad sam happy,normalna i nemam više potrebe bježati u potrebu za hranjenjem..shvatila sam sa tim tabletama da je hrana sredstvo za život a ne za iživljavanje.

Member Jelchi avatar
    Datum pristupanja
    15.11.2012.
    haha : ) "da je hrana sredstvo za život a ne za iživljavanje". Baš si me nasmijala s ovim : ) dobro rečeno!

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Mislim da je to dosta u glavi. Kada sam na jedan period htjela izbaciti čokoladu, bio mi je velik problem.
    Stisnula sam zube i izdržala a poslije mi uopće nije bio problem bez nje.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Takoooooođer! Ne volim puno čokolade, al onako dođe mi volja 2-3 puta tjedno, previše. :P Nakona kaj grickalice mijenjam sušenim voćem i plodovima, čokoladu eto zamjenjujem kavom! Zapravo cappuccinom koji isto ima puno kalorija, al mislim da je to OK za početak. Probala sam jesti i tamne čokolade, ali nije to za mene, ne valja. Bojim se sad blagdana koji idu, kak se kontrolirati?

Junior Member Maya avatar
    Datum pristupanja
    15.11.2012.
    meni je tamna čokolada ok - naravno da nije kao fina milka s keksima i raznoraznim punjenjima , ali posluži i ova! što se kave tiče, ja sam ju počela manijakalno piti za vrijeme držanja dijete, u njoj sam tražila način da utažim glad i želju za hranom i navukla sam se na to da sam počela piti 5-6 kava na dan! užas...sva bih se tresla već...sada sam na 2-3 kave dnevno, što isto nije malo ali barem nisam više gđa Treskavica )

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove