Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8
    Member Nada avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.

Stres i debljanje

Društvo zanima me vaše mišljenje koliko stres po vama utječe na debljanje (ali i na celulit). Kod mene je vidljivo da se svaki put udebljam kada sam pod stresom. S jedne strane čitam kako se pod stresom luči više adrenalina i da se sužavaju krvne žile pa to ubrzava metabolizam ali s druge strane mi se čimi kako te ne pomaže ako ja svaki dan pojedem jednu čokoladu. Malo karikiram, ali nije daleko od toga.
    Čisto me zanima po vašem mišljenju koliki je utjecaj stresa na debljanje.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Ja imam 22 godine i dosta iskustva u ovoj temi, nažalost. Sklona sam debljanju kaj ima veliku podlogu u genetici i nažalost vučem neke probleme dugi period. Udebljala sam se od svega, jedan dio uspjela skinuti, ali stresne situacije mi se ponavljaju pa svako malo odem u dućan kupiti gluposti koje pojedem u jednom mahu i nakon toga se osjećam još gore. Al se ne mogu kontrolirati, vjerojatno trebam napokon riješiti te probleme koji i nisu više tako strašni da bi se pobrinula i kontrolirala ovakve ispade.

Member RibicaK avatar
    Datum pristupanja
    12.12.2012.
    Mislim da stres ima veliki utjecaj u debljanju, isto kao i depresija. S tim da neki ljudi u stresu manje jedu, a neki više - taj dio ovisi o osobi (iako vjerujem da je više ljudi koji više jedu u tom periodu). mislim da se kod stresa uspori čitav metabolizam, naruši se opća ravnotoža organizma i onda se sve sporije probavlja itd. Tako da se i lakše debljamo...

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Ma dođu dani kad ti se neda ustati iz kreveta, al imaš volje jesti i to ne zbog gladi, nego eto tužno, al zato jer znaš da ti to šteti. Barem je meni bilo tako, sposobna sam te dane svašta napraviti da samu sebe oštetim, al to je zbog okolnih problema. Dakle treba prvo njih riješiti ili ih rješavati usuput s dijetom i gubitkom kila, napraviti se opet vrijednim.

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Svjesna sam da postoji stres i da ga svatko razlicito dozivljava.Ja sam puno knjiga procitala kako se nositi sa stresom.Jedna od tehnika je ucinkovita barem kod mene pravilno disanje.Morate nauciti disati,svi mi mislimo da to znamo ali kada duboko udjemo u tu tematiku sahvatimo da se ima sta za uciti.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Ima, ima. Čovjek je kompleksno biće koje može svašta ako to želi. Imaju i tehnike disanja svoje mudrosti, pa ne uče ih pjevači bezveze. Tako da puno pomaže, predlažu ih i sami psiholozi pri rješavanju stresa i problema. Ja sam dosta nagla i kad me uhvati neka panika, pokušavam tri minute duboko disati, misliti o lijepim stvarima, voljenim osobama i krenuti dalje.

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Da, pravilno disanje može pomoći u raznim situacijama - u borbi protiv anksioznosti, debljine, respiratornih problema, problema sa srcem i sl. Npr kod emocionalnog stresa zbog kojeg dolazi do debljanja je važno da nismo pod stresom, da smo opušteni i zadovoljni, a u tome nam pomaže umjereno i usporeno disanje. Trebalo bi se udisati na nos četiri sekunde i zatim izdisati osam sekundi na usta napućena kao kad pijete na slamku.

Member
    Datum pristupanja
    12.12.2013.
    Ovakvo disanje doista smanjuje napetost, osobito kad me uhvati žudnja za slatkim, ali kod mene se javlja blaga vrtoglavica.

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove