Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7
    Member
    Datum pristupanja
    10.11.2012.

Zbog koga mršavite?

Očigledan dogovor je "zbog sebe".

Ali kada se osjećate loše zbog svoje težine i partner vam kaže "Sviđaš mi se kakav jesi i ne smeta mi trbuščić!" da li vam to stvarno pomogne? Da li tada uzmete čokoladu i osjećate se dobro jer ste ju pojeli?

Ili mislite da bez obzira što ljudi rekli, znate da ćete se osjećati loše sa viškom kilograma koje imate i da bi vam trebali davati podršku u gubljenju kilograma - te iako vam na taj način ne ruše samopouzdanje, ruše vašu motivaciju.

Kako gubimo težinu, osjećamo se dobro, imamo više samopouzdanja oblačeći robu u dućanima...

Da li mršavimo isključivo zbog sebe?
    Ili to radimo zbog naših prijatelja/obitelji/partnera kako bi im se prikazali u što boljem svjetlu?

U jednom periodu života imao sam dosta viška kilograma pa su mi ljudi često dobacivali ružne komentare. U tim trenutcima htjeo sam da prestanu. Pa da li sam gubio kilograme zbog sebe ili zbog tih ljudi?

Mislim da u konačnici gubimo kilograme i zbog nas samih ali i zbog samopouzdanja koje dobivamo boljim izgledom.

Tako sam zaključio da nema jednog odgovora. Za 1000 nas, mislim da bi bilo 100 različitih emotivnih odgovora ali me zanima ako i drugi žele podijeliti svoje razloge.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Naravno da mršavimo zbog sebe. Barem ja i s kilogramima više, nisam se previše obazirala na mišljenje i kometare drugih, takva sam pa me mišljenje drugih ne dira previše. Ali zato mi je bitno moje mišljenje i samopouzdanje koje naravno raste kak se kilogrami gube. Voljena osoba te uvijek prihvati takav kakav jesi i mislim da to stoji iskreno. Inače kakvog bi smisla uopće sve imalo?

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Svakako zbog sebe,odrzavam zeljenu tezinu,najvise zbog zdravlja. Vizualan sam tip pa i zbog izgleda.
    Poudano znam svaki kilogram viska da zglobovi stradaju pa nastojim odrzavati tezinu.Misljenje drugih me ne zanima izuzetno mi je bitno da se ja dobro osjecam u svojoj kozi.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Tako je, svaka osoba bi sebe trebala postaviti na prvo mjesto. Naravno, ne znači to zanemariti ostatak svijeta, prijatelje i svoja najdraže. Ali imati svoje mišljenje i svoje stavove, svoje ja. Uvijek znati kaj je nama najbitnije, kaj nas najviše usrećuje. Stvarno kad usrećimo sami sebe, budemo zadovoljni i ispunjeni, lako to prenosimo na svoju okolinu, potaknemo i druge napromjene, tipa mršavljenja.

Junior Member
    Datum pristupanja
    01.03.2013.
    Zbog svog odraza u ogledalu. Jednostavno ludim kad vidim naslage na struku.

Junior Member
    Datum pristupanja
    16.06.2013.
    Pre svega zbog sebe, želim da znam kakav je osećaj kad si zgodan i sam staneš ispred ogledala i diviš se svom telu.... Zato što imam 18 godina, nisam imala dečka, ne mogu da nadjem brojeve odeće koja mi se svidi i iako imam prijatelje tj. nisam odbačena od društva generalno, idalje imam jako veliki problem sa samopouzadnjem i upoznavanjem novih ljudi, uvek povucena i jedva da progovaram samo zato što znam da ljudi prvo na meni primete debljinu. A da i jako bih volela da upišem kriminalistiku, za to imam 10kg viška.

Junior Member Lotta avatar
    Datum pristupanja
    30.10.2012.
    Prvenstveno zbog sebe, a onda i zbog bližnjih. Želim da moj suprug i moja djeca imaju zdraviju, zadovoljniju i samopouzdaniju mamu.

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove