Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5
    Member AnnaMarie avatar
    Datum pristupanja
    17.12.2012.

Bazalni metabolizam, o čemu ovisi i kako ga povećati?

Imam jako nizak bazalni metabolizam. Između ostalog vjerujem da je on krivac zašto sam se toliko udebljala jer u nekim periodima nisam puno jela a istovremeno nisam mršavila onoliko koliko bi netko sa normalnim metabolizmom.
    Ima li nekih načina kako povećati bazalni metabolizam i koliko se uopće može na njega djelovati?

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Imam i ja nizak, već sam ga prihvatila. To samo znači da moram više od nekih koji imaju brži metabolizam, paziti kolko i kaj jede, kad jedem, moram se više kretati i baviti sama sa sobom. Paziti se! A sad, ubrzavam ga onako, pijem veeelike količine vode i zeleni čaj. On je jako dobar, nisam ga volila, al sad smo već dobri. I išla sam na tretmane kavitacije koje obrzavaju metabolizam kad mršaviš.

Member
    Datum pristupanja
    10.11.2012.
    Imaš načina kako povećati bazalni metabolizam. Fizičkom aktivnošću i povećanju mišićne mase. Isto tako trebaš paziti da ti se ne smanjuje nekim komponentama na koje ne obraćaš pažnju. Recimo, loš san utječe negativno na bazalni metabolizam kao i loša prehrana (nedovoljan unos hranjivih tvari).

Member AnnaMarie avatar
    Datum pristupanja
    17.12.2012.
    da, primjetila sam da se ubrzao kada sam u nekim periodima (malo duljim) imala kontinuirane treninge i kvalitetnu prehranu! otkriven ključ za uspjeh! :-)

Junior Member
    Datum pristupanja
    13.10.2017.
    Pozz ekipa
    Kako racunate bazalni metabolizam? Da li je neko koristio bmr calculator ili MyFitnessPal u tu svrhu ili mora peske da se racuna? Ako je ovo drugo slucaj da li biste mi mogli napistai formulu za izracunavanje?
    Hvala unapred
    Marko

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove