Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9
    Member Nada avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.

Idealna težina?

Zanima me što mislite koja je to idealna težina. Ima ona formula po kojoj bi se računala visina minus 110 za žene i za muškarce minus 100. Ja kad sebi to računam, čini mi se nemoguće jer mislim da bi bila premršava.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Ja sam uvjerena da na taj način nema idealne težine, to zbrajanje oduzimanje. Najbitnije je kak se ti osjećaš. Ja sam sama sebi zamislila težinu do koje želim, s kojom budem zadovoljna u svojoj staroj robi, niti premršava niti predebela jer mi niti jedno od tog dvoje ne treba! Sredina uvijek bude najbolje! Dalje, kad sam i na dijeti ne obazirem se previše na kile jer to i varira dnevno, s PMS-om, mogu gubit salo, a dobiti mišićne mase negod fino isprobavam hlače, robu i pratim i procjenjujem promjene u ogledalu!

Member
    Datum pristupanja
    03.12.2012.
    Idealna težina je ona koja ti dobro izgleda u ogledalu.Te matematičke formule se okvirne i ne uzimaju u obzir da neko ima gušće kosti a neko pak više mišićne mase a manje masnog tkiva.To drastično mijenja situaciju.Tako da sje najbolje vidjeti kako si sama osoba dobro izgleda ali i da se dobro osjeća u toj kilaži.

Member
    Datum pristupanja
    06.12.2012.
    na nekim ljudima se to može primijeniti, na nekima ne. zaista je najbitnije kako se čovjek osjeća. treba bit realan u percepciji samog sebe!
    Citiraj Prvotno napisano od Nada Vidi poruku
    Zanima me što mislite koja je to idealna težina. Ima ona formula po kojoj bi se računala visina minus 110 za žene i za muškarce minus 100. Ja kad sebi to računam, čini mi se nemoguće jer mislim da bi bila premršava.

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Ma ja tima formulama ništa nevjerujem,ja sama sebi odredim kako se najbolje osjecam u svojoj kozi.Bitno mi je zdravstveno stanje,a da bi bio zdrav moraš svakako paziti na prehranu,tu pokušavam maksimalno sa organskom hranom.
    Opet moraš kretanje ukljuciti radi zdravlja,i to je jedan krug kojeg se ja drzim i doro se osjecam u svojoj kozi.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Naravno da je najbitnije kako se sam osjećaš. Al prije svega je zdravlje tako da nikakve rigorozne dijete nisu preporučljive niti bilo koji drugi drastično načini da se dođe do tzv. idealne težini. Svi ti proračuni idealnih težina, kaj se mene tiće, stvarno pretjeruju. Mislim da svaka žena treba imati malo oblina, pa to je puno ženstvenije od kosti koje se naziru. Tako da, sam sa sobom se treba dogovoriti, mislim da svako od nas ima dobar osjećaj s kojom kilažom i kakvim je izgledom zadovoljan.

Member AnnaMarie avatar
    Datum pristupanja
    17.12.2012.
    Meni isto te formule ne djeluju zbog građe tijela. Nekad ispada da je kilaža ok, a zapravo izgledam puno deblje jer mi je nakupljanje masti i kilograma neravnomjerno raspoređeno po tijelu.

Junior Member
    Datum pristupanja
    17.02.2014.
    Ja se drzim onoga:visina minus sto.Bar meni tako odgovara.Posle dvoje dece u 36-toj da i dotle dodjem bice uspeh!

Junior Member anonimna.15 avatar
    Datum pristupanja
    01.09.2015.
    Ja sam bila na sistematskom i doktorica je rekla da imam visak kilograma i da bi moja idealna težina bila ispod 60, a visoka sam 172. Ali ja sam samo prevrnula ocima jer bi tada bila premrsava, izgledala bi anoreksicno. Pozz

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove