Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Liposukcija

Member
    Datum pristupanja
    03.12.2012.

Liposukcija

Čitam kako se dosta ljudi podvrgava liposukciji pa me zanima što vi mislite o tome.ipak je to metoda koja nije bezezlena i čuo sam da se dosta adrenalina upumpava u tretirano tkivo.po meni je prednost metode to što se masne stanice fizički izvuku van pa je manja vjerovatnost da će se vratit na stara mjesta. nedostaci mi se cine to sto je ozbiljan operativni zahvat i sto mi se cini da se najcesce ljudi vrate na stare navika hranjenja pa liposukcija izgubi svoj smisao.

Junior Member Tončica avatar
    Datum pristupanja
    15.11.2012.
    meni se čini to ipak malo previše; baš je pravi operativni zahvat...prije bi osobno išla na neki tretman koji bi mogao pomoći u skidanju viška masti. operacije baš ne volim, em boli, em je oporavak poslije. Išla je rodica od prijateljice na skidanje jahaćih hlača i to su joj uspjeli skinuti, ali joj se za cca tri godine vratilo dosta u trbuhu...

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Iskreno mislim da je to potpuno nepotrebno. Na kraju, odlazila sam u salon gdje provode tretmane kavitacije i radiofrekvencije, klijenti su im i estetski kirurzi koji lako mogu toći do liposukcija. Kak se ne preporuča piti tablete ako baš nije potrebno, isto vrijedi i za operacije. Sve se to može recimo prirodnim putem, da ne govorim kolko je i to zapravo zdravije, a vjerujem da je i osjećaj nakon uspjeha puno bolji.

Member
    Datum pristupanja
    03.12.2012.
    Slažem se. Ima danas dosta metoda koje mogu pomoći mršavljenju pa mislim gdje stvarno nije u pitanju pretilost, možda ne treba ići operativno. Zanimljiv mi je i statistički podatatk da je 20-30 % posto muške populacije na liposukciji i da je konstantnom porastu.

Member
    Datum pristupanja
    06.12.2012.
    ja sam skroz protiv kirurskih zahvata! jednom kad krenes na to, moras odrzavati. liposukcija nije vjecna. kad se iz tjela izvadi mast na taj nacin, tijelo se bori protiv toga i nakuplja se na drugi mjestima jer to jednostavno nije prirodno i tijelo ne prepoznaje takvo odstranjivanje masti kako bi mi htjeli .

Member Nada avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Moja su iskustva isto da se ljudima masno tkivo vratilo na druga mjesta i da su dosegnuli kližu koju su imali prije odlaska na liposukciju. Jedna je poznanica ispumpala mast iz područja bedara. Nije joj se mast vratila u te dijelove ali se zato sad nakuplja u trbuhu i rukama. Ima ogromne ruke a to joj isto grozno izgleda.

Možda bi bilo ok za ljude koji su gore mršavi a dole debeli pa ako im se i počne nakupljat, nebi bilo strašno u varijanti da ide u gornji dio tijela. Ali to je sve upitno gdje će mast završiti ako čovjek korjenito ne promjeni životne navike.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Kad sam ja odlazila na tretmane kavitacije i radiofrekvencije, puno sam pričala s kineziologom koji ih vodi. Dolazi kod njih čak 30% muškaraca, a ima i liječnika, estetskih kirurga isto. Barem bi si oni bez problema mogli priuštiti liposukciju, ali ljudi znaju kaj rade i radije odlaze na tretmane. Nitko ne bi trebal pod nož ako stvarno nije iz zdravstvenih problema, a mislim da se osoba puno bolje psihički osjeća ako radi na svojim rezultatima svaki dan, osjeća iz dana u dan promjene na sebi.

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Ja baš ne vjerujem u nekakvo trajnije rješenje sa tom liposukcijom,meni to izgleda kao kada izbacite vodu iz sebe i kroz neko vrijeme je unesete.tu masnoću maknemo i iz navike jedemo više nego nam organizam traži i eto ti masti na trbuhu i bedrima,ma kakva liposukcija vježbe i prehrana uz stručni nadzor.

Member Jelchi avatar
    Datum pristupanja
    15.11.2012.
    Ja sam čula da se kod dosta žena kod liposukcije ne može ravnomjerno izvući masno tkivo već da im ostane površina kvrgava - pogotovo dio bedara, stražnjice i nogu što se vjerojatno i najčešće podvrgava liposukciji. Da često ispadne asimetrično, pogotovo kod starijih žena.

Junior Member
    Datum pristupanja
    28.12.2015.
    Citiraj Prvotno napisano od Tonko Vidi poruku
    Čitam kako se dosta ljudi podvrgava liposukciji pa me zanima što vi mislite o tome.ipak je to metoda koja nije bezezlena i čuo sam da se dosta adrenalina upumpava u tretirano tkivo.po meni je prednost metode to što se masne stanice fizički izvuku van pa je manja vjerovatnost da će se vratit na stara mjesta. nedostaci mi se cine to sto je ozbiljan operativni zahvat i sto mi se cini da se najcesce ljudi vrate na stare navika hranjenja pa liposukcija izgubi svoj smisao.
    Pozz Tonko ! ako se misliš podvrgnuti liposukciji, moraš biti prvenstveno siguran u to, ne se upuštati ako se nečkaš... , ali naravno, da se svatko od nas malo boji, bilo koje operacije, a kamoli liposukcije, tako da mi je sve to razumljivo...Liposukcija je dobra je doslovno oblikuje tijelo, ali opet, nista ne vrijedi, ako se kasnije nastavi sa starim prehrambenim navikama, tako da se počne sa liposukcijom, a kasnije bi se trebalo ostatak kila skidati vježbanjem, šetnjom, bicikliranjem i tako ubiti, svašta nešto, i naravno paziti na prehranu, ne jesti prekasno, ne jesti puno kruha, krumpira, riže, tijesta, masnoga, grickalica, čokolade... bazirati prehranu na kuhanom, ne prženom, kada se peče, peći na papiru za pečenje ne na ulju , jesti naravno više ribe nego mesa... od mesa više piletine i puretine nego svinjetine... pa će kilice vrlo brzo dolje i bez liposukcije ! Sad... što se tiče liposukcije, znam da ne može biti uklonjeno puno kila jednim zahvatom, nakon zahvata se naravno treba mirovati neko vrijeme, ali sad imaš i puno vrsta liposukcija, pa neznam sad baš točno, svakakvih čuda danas ima... najbolje si pogledaj na netu ima svega !

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove