Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8
Like Tree1Likes
  • 1 Post By dumbledore69

Tema: Što kad vas uhvati jaka upala mišića?

Member AnnaMarie avatar
    Datum pristupanja
    17.12.2012.

Što kad vas uhvati jaka upala mišića?

Imam jaku upalu mišića od sinoćnog treninga. Malo sam se vjerovatno preforsirala prateći druge u treningu za koji očito još nisam bila spremna. Ima li kakve pomoći?

Member
    Datum pristupanja
    06.12.2012.
    imam i ja isti problem. nisam mogla vjezbati tri tjedna jer sam ozlijedila desnu lozu (biceps femoris) i toliko sam se upalila od jucerasnjeg treninga da jedva hodam. iskreno, meni je to sve jako dobro poznato i najgore je nakon 48h. danas sam popila andol, malo sam vozila bicikl, tek toliko da da misici lagano rade. bez ikakvog napora i opterecenja. sutra ce mi vjerojatno bit jos gore (ali to je normalno) i u subotu kao da se nista nije dogodilo (to pricam iz svog iskustva, kako moje tijelo reagira). Samo hrabro annamarie, slijedeci tjedan ce bit sve super!

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Ja danas stvarno ne mogu hodati! U teretani me se zaljepil neki tip, al trener je stvarno dobar samo me muči. Ne volim kad mi neko govori kaj da vježbam, al mi nema druge. Manijak jedan! :P Al kaže on da dva tri tjedna prilagodbe i da prebolim te upale trebam. Tako da danas umirem od boli, ali i uzimam odmor od treninga pa onda idem dalje. Ma moram istrpiti to, nije niti meni lako. :P

Junior Member
    Datum pristupanja
    03.01.2013.
    pokusajte sljedece:

- istezanje svakih 6h
    - piti magnezij
    - piti sok od rajcice i visnje (po mogucnosti domaci ili sto prirodniji)
    - toplo - hladne kupke
    - sauna
    - masaža
    - obavezno se kretati sto vise kako bi u upaljene misice dolazilo sto vise krvi i preko nje hranjivih tvari za popkravak mirkoostecenja i kako bi krvi sto prije odvodila sve nusprodukte upale
    - lagani jogging/plivanje/setanje

nesto od ovoga, kombinacija ili sve navedeno i nema straha! ako je i dalje jaka upala, ne preskakati trening ali ga odraditi smanjenim intezitetom! Bitno je ne sjediti doma jer se na taj nacin upala oduzi i sporo prode.
    Lotta likes this.

Member RibicaK avatar
    Datum pristupanja
    12.12.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od dumbledore69 Vidi poruku
    pokusajte sljedece:

- istezanje svakih 6h
    - piti magnezij
    - piti sok od rajcice i visnje (po mogucnosti domaci ili sto prirodniji)
    - toplo - hladne kupke
    - sauna
    - masaža
    - obavezno se kretati sto vise kako bi u upaljene misice dolazilo sto vise krvi i preko nje hranjivih tvari za popkravak mirkoostecenja i kako bi krvi sto prije odvodila sve nusprodukte upale
    - lagani jogging/plivanje/setanje

nesto od ovoga, kombinacija ili sve navedeno i nema straha! ako je i dalje jaka upala, ne preskakati trening ali ga odraditi smanjenim intezitetom! Bitno je ne sjediti doma jer se na taj nacin upala oduzi i sporo prode.
    Jedan period sam imala stalno upale jer sam trenirala program gdje su se često izmjenjivale vježbe i mogu reći da sam prakticirala posljednje četiri točke i da su odlično funkcionirale. Ako ću imati novih upala, probati ću ove koje nisam.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Ja sam negdje ovih dana pročitala ono kaj je i logično. Naravno da se upale mišići i to nije ništa loše. Samo ne smije se prestati s treniranje tih dana jer može biti samo gore, odnosno opet se ohlade i sv eispočetka. Trenirati i te dane, ali vježbe koje ne diraju te mišiće. Tako da se i dalje krećemo, radimo, a manje se osjeti ta bol koja će se lakše isjerati vježbanjem, nego ležanjem.

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Ja sam imala upalu misica od dugog hodanja na Sljeme,hodali smo dva i pol sata uz brdo,zatim smo rucali i opet dbva i pol sata hodanja.Dosla sam doma i malo se odmarala nisam se mogla ustati od upale misica.Dakle preforsirala sam.Isla sam kod doktora i rekao mi je da popijem analgin i magnezijum sa b vitaminom.To sam dva dana pila i kao nova.I dalje idem na Sljeme al imam kondiciju i nema upale misica.Sretno.

Junior Member Lotta avatar
    Datum pristupanja
    30.10.2012.
    Meni masiranje pomaže i topla kupka. I naravno - andol :-)

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove