Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3
Like Tree1Likes
  • 1 Post By petrica156

Tema: Dijabetes i mršavljenje

Member
    Datum pristupanja
    24.12.2012.

Dijabetes i mršavljenje

Pozdrav! Sestra mi ima dijabetes tipa 1 i oko 15-20 kilograma viška. I zbog bolesti i općenito zbog zdravlja i izgleda bi trebala smršaviti. Uskoro će se doseliti kod mene pa bih se voljela malo pripremiti kako joj mogu pomoći. Ona je dosta zatvorena, prvenstveno zbog izgleda i dijabetesa jer se osjeća nekako neželjeno, neprivlačno, nesigurno i odvojeno od svega.
    Vjerujem da dijabetičari ne smiju biti na dijeti; kako onda mogu smršaviti kada imaju toliko puno kg previše?? Često joj padne naglo šećer pa mora popiti colu, pojesti čokoladu i sl. kako bi se povratila. Inače jede previše slatkog; kupuje čokolade za dijabetičare, ali i njih previše tamani. I te čokolade su ipak samo čokolade... Molim vas pomoć jer bih joj stvarno voljela pomoći da smršavi i počne konačno vjerovati u sebe i više uživati u životu! Puno hvala!!

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Ja inače radim u farmaceutskoj tvrci koja se bavi dijabetesom. Ipak, nemam prevelikog kontakta s pacijentima, samo tek otkad se bavim ovim poslom vidim kolko je to zapravo teška bolest. Puno ljudi ima dijabetes pa se uzima zdravo za gotovo, ali ljudima se život stvarno promijeni. Jako je bitna disciplina samog sebe. Zato nemam neka savjete iz prve ruke, ali sam pronašla ovaj super članak pa možda pomogne. http://web.vip.hr/sanja.bozic.vip/dijabetis_hr.pdf
    Zara likes this.

Junior Member Zara avatar
    Datum pristupanja
    27.12.2012.
    Slažem se s Petricom. Moj je suprug otkrio da ima dijabetes i isprva ga isto nije baš ozbiljno shvaćao koliko god se ja trudila da mu otvorim oči. Došlo je do toga da je trebao biti na inzulinu svaki dan. nasreću smo ipak uspjeli s tabletama i kvalitetnom prehranom iznivelirati šećer tako da je sada stanje puno prihvatljivije. Ali definitivno bolest koja se ne smije zanemariti!

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove