Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5
    Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.

Kako mršaviti uz bolove u stopalima i koljenima?

Pozdrav svima! Zanima me jel imate kakve ideje kako mršavjeti ako postoje problemi sa zglobovima pa se jedva hoda a gotovo nemoguće da se provodi neka aktivnost.

Mama mi ima oko 20 kilograma viška a ima artritis i niz drugih problema sa zglobovima pa se teško kreće. S druge strane mora upravo zbog toga smršavjeti. Kad god smo pokušali sa šetnjom, brzo je zabole zglobovi.

Member
    Datum pristupanja
    06.12.2012.
    i moja mama je imala sličnih problema. u početku je samo hodala, iako joj nije bilo lako. ali, kako je počela gubiti kile bilo joj je sve lakše. sad redovito vježba i stvarno je aktivna. izgubila je 26 kg u nekih 10 mjeseci ( to je prosječno oko 2,5 kg mjesečno što je najzdravije). sad više nema problema sa oticanjem zglobova, smanjenom cirkulacijom i nema više problema sa gastritisom

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    a da li je koristila neke lijekove za zglobove dok je krenula s hodanjem? Koliko je vremenski isprva hodala? Imam osjećaj da je ovo uistinu prekratko što pokušavamo pa da vidim da li smo uopće na dobrom tragu...
    Vjerujem da bi svakako trebalo kasnije imati pozitivnih efekata na zdravlje, ali imam osjećaj da smo tako daleko od toga...

Junior Member Zara avatar
    Datum pristupanja
    27.12.2012.
    Mojoj teti je pomogla gavezova mast i svakodnevna topla masaža (utopliti zglobove). I bitno je kretati se; još je puno gore ako se previše zaleži. Isprva koliko ide pa onda kontinuirano lagano pomicanje granica.

Junior Member Dumbo avatar
    Datum pristupanja
    05.05.2014.
    zbog težine imam problema sa bolovima u koljenima (lijevo uganuh sa istegnućem ligamenata 20.12.2013 i još me muči) a desno je potrošeno uslijed ranije sportske ozljede. pomaže mi neurobion (tablete b vitamina). doza za 50 dana košta 105 kn u apoteci na dolcu.
    također koljena mažem konjskim melemom nakon velikog opterećenja, što je hodanje, dugo stajanje, i slično.

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove