Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5
    Junior Member Dejzi avatar
    Datum pristupanja
    22.09.2013.

Mršavljenje i hronični gastritis

Pozdrav, forumaši!
    Od malena se borim sa viškom kilograma, sada imam 28 godina,116 kg, i dijagnozu Akutni gastritis. Prošle godine, negde u martu, imala sam jak napad bolova u želucu. Doktorka me je poslala na analizu za Heliko bakteriju i ispostavilo se da je imam. Trojna antibiotska terapija i Controloc su rešili bakteriju ali su se bolovi nastavili i evo već više od godinu dana mene svako malo muče jaki bolovi u želucu, povraćanje, gubitak apetita,opstipacija, pa me popusti i ja se, nažalost, vratim starim navikama, pa od početka. Od ovog ponedeljka, želim to da promenim.
    Prestala sam da pijem kafu, ne jedem masno, ljuto, začinjeno,alkohol i sokove nisam nikad ni volela, niti sam pila, i odlučila sam da skinem višak kilograma, ne bih li i tako uspela da rešim ovaj problem koji je jako uporan i bolan. Zbog ove bolesti ne mogu da budem na klasičnoj dijeti jer mi, recimo i sve integralno smeta, određeno povrće, voće, pa i neki mlečni proizvodi.
    Pokušavam da otkrijem šta mi to sve smeta, i počela sam da zapisujem šta jedem i ukoliko bi mi se javili bolovi, da ubuduće zaobilazim.
    Takođe sam od doktorke dobila spisak hrane koju mogu i koju ne mogu da jedem, pa se toga i pridržavam. Potrebna mi je podrška...
    Najbolji dan u tvom životu je onaj dan kada odlučiš da je tvoj život samo tvoj.Bez izvinjenjá ili opravdanjá.
    Bez ikoga na koga ćeš se osloniti, od koga ćeš zavisiti ili koga ćeš kriviti za svoje promašaje.

Member
    Datum pristupanja
    03.12.2012.
    Imaš našu podršku Dejzi.I mis mo tu da se potaknemo u nekim trenucima kad je teže držati disciplinu.Ja ti ne znam puno gastritisu,jedino da mi ga prijatelj ima i da je izbacio kavu,slatko i alkohol.Isto tako,vjerujem da bi pomogla fizička aktivnost.Od vježbanja se ubrza metabolizam a čovjek se dosta opusti.Barem koliko sam ja čuo da često gastritis dolazi od stresa pa mi je i tu vježbanje dobro.

Junior Member Zara avatar
    Datum pristupanja
    27.12.2012.
    Ja imam kronični gastritis i dosta se dobro "borim" s njim, odnosno liječim ga s - homeopatijom. Da li si pobala homeopatiju možda?
    Isprva sam bila na medicinskim lijekovima - prvo neki lijek na O (ne mogu se više sjetiti naziva), onda Acipan. Ali nakraju je ispalo da mi uopće ne prolazi nego mi je dobro isključivo dok pijem tablete i čim završim s kurom umjesto da mi bude bolje, meni sve ispočetka.
    Onda sam odlučila da ne mogu tako unedogled i sad mi je dosta dobro s homeopatijom. Isto pazim na hranu (ne masno, začinjeno i sl.). Kavu sam prije pila po 5 šalica na dan, a sada samo 1 šalicu Cappuccino-a.

da li si si napravila neki dijetni plan od te hrane koju si dobila od doktorice? Da li ti to odgovara?

Junior Member
    Datum pristupanja
    11.09.2016.
    Zara mozes li mi reci koje lijekove koristis za homeopatiju i gdje si ih nabavila. hvala

Junior Member
    Datum pristupanja
    07.05.2017.
    Čir na želucu i kronični gastritis je česta pojava, gdje treba izbjegavati hranu koja iritira sluznicu, dakle ne prevruća ili prehladna jela, pikantna jela, previše slatka jela i napitke. Poslije svakog većeg obroka preporuća se odmor od nekih pola sata. Nikako se ne preporuča pripremati jela sa zaprškom te svako prženje, pirjanje i prelijevanje jela masnoćom bilo grijanom, kuhanom ili prženom. Također treba izbjegavati alkohol posebice žestoka alkoholna pića poput rakije, vinjaka, ruma, whiskey, itd. Također se ne preporuča konzumiranje kofeinskih napitaka i jakih čajeva s visokim udjelom teina.
    U prehrani su najvažnije namirnice mlijeko i mliječni proizvodi, oni čine temelj svake dijete kod čira, ali ne treba pretjerivati...
    Više na:
    Čir na želucu i kronični gastritis

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove