Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6
    Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.

Štitnjača i mršavljenje

Može mala pomoć, prijateljica mi ima problema sa štitnjačom i evdentno ne može nikako smršaviti. Zajedno smo krenule mršaviti pa smo tako skupa vježbale i skupa provodile dijetu. Bile smo na mesnoj dijeti i svaki dan smo vozili bicikl po 60 minuta. Ja sam izgubila 5 kilograma u mjesec dana a prijateljica pola kilograma.

Member
    Datum pristupanja
    10.11.2012.
    Štitnjača definitivno utječe na metabolizam u cijelosti. Kod osoba koje imaju problema sa štitinjačom kilogrami idu jako teško dolje pa mislim da će se jednostavno prijateljica morati više pomučiti nego drugi.

Member Mira avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Jadranka pretpostavljam da prijateljica ima hipotireozu, odnosno, njezina štitnjača ne može dovoljno izlučiti hormona zbog čega ima usporeni stanični metabolizam. Svatko različito reagira, netko ima tipične simptome manjka hormona, a netko gubi na tjelesnoj težini i ima ubrzani puls. Kada joj doktor propiše terapiju hormonima, vratiti će se u harmoniju i normalizira se rad svih stanica u organizmu i time ćete se vratiti u normalno stanje. Nije samo bitno da uzima hormone nego je i bitno da uzima pravu dozu.

Member Zoja avatar
    Datum pristupanja
    13.09.2013.
    Ja isto imam hipotireozu i pijem lijekove - Euthyrox 50/75. jako je nezgodna za mršavljenje jer moraš paziti na prehranu, nemaš ni ovako energije i spava ti se, a manjak energije se još pojačava dijetom, usporen je metabolizam i probava što je koma za mršavljenje i zbog hormonalnog poremećaja su učestali jo-jo efekti...I ja se borim s tim!

Member
    Datum pristupanja
    03.12.2012.
    Pozdrav društvo! Nemam problema sa štitnjačom ali sam našao dobar video o štitnjači i utjecaju na mršavljenje, odnosno na debljanje pa se možda nekome bude koristan.

Posljednje uređivanje od Tonko : 10.02.2014. at 15:20

Junior Member
    Datum pristupanja
    07.05.2017.
    Ovisno o količini i vrsti cirkulirajućih hormona štitnjače te o njihovim perifernim učincima i njihovoj manifestaciji simptoma, bolesti štitnjače dijelimo na hipotireozu i hiperitreozu. Od najčešćih pojava možemo izdvojiti: umor, debljanje, depresija, osjet hladnoće, gušavost, lošija kvaliteta kose, itd.

Jednim dijelom rješenje ovih bolesti leži u kvalitetnoj prehrani, naša preporuka je mediteranska prehrana, koja se smatra najzdravijim načinom prehrane. Svaka od ovih bolesti štitnjače ima svoje specifičnosti, također i svaki organizam je jedinstven. Zato je individualiziran pristup kod kreiranja prehrane nužan.

Više na: Dijeta i prehrana kod bolesti štitnjače - Ordinacija Petričević

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove