Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3
    Member
    Datum pristupanja
    24.12.2012.

Visoki krvni tlak i mršavljenje

Imam zbog kilograma visok krvni tlak pa vjerujem da će se to smiriti kada izgubim kilograme.
    Oko prehrene sam dosta toga našla, što je dobro a što nije. Recimo dosta savjetuju soju, raštiku i kakao u prahu i ja osjećam da mi je bolje od tih namirnica. Zanima me imaju li neke fizičke aktivnosti koje znašajnije snižavaju tlak, odnosno koje su najbolje za snižavanje tlaka?

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Moja mama ima isti problem, u srednjim je godinama, a povišeni krvni tlak nam je u obitelji. Ona samo krivi stres, a puno toga je i u njezinoj prehrani i prevelikom broju kilograma, naravno i genetici. Još je teže s njom jer nije navikla kretati se niti paziti na prehranu, misli da su samo tablete dovoljne. Ja sam joj izadila program prehrane s interneta, a bilo koja vrsta kretanja kod krvnog tlaka je super. Ja sam njoj preporučila brzo hodanje jer je za to sad sposobna pa kasnije može s vožnjom bicikla, planinarenjem i tako...

Junior Member Zara avatar
    Datum pristupanja
    27.12.2012.
    Vježbanje - minimalno je brzo hodanje pa da onih "konkretnijih", ovisno o godinama, stanju tlaka i organizma i sl. Obavljanje kućanskih aktivnosti (čišćenje, uređenje vrta i sl.) isto dosta pomaže. Joga je također jako korisna.

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove