Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Zara

Tema: Dojenje i mršavljenje

Junior Member India avatar
    Datum pristupanja
    27.12.2012.

Dojenje i mršavljenje

Drage mame, znam da se ne bi smjelo biti na rigoroznim dijetama za vrijeme dojenja. Ali obzirom da imam stvarno previše kilograma koje sam nakupila u trudnoći, STVARNO bih trebala barem nešto skinuti! Molim vas ako imate neki savjet koji plan prehrane bih mogla uvesti, a da je dobar i za dojenje.

Junior Member Zara avatar
    Datum pristupanja
    27.12.2012.
    India, kada ste rodili? Znam da definitivno ne bi smjeli prerano početi s bilo kakvim dijetnim režimima, odnosno trebalo bi proći minimalno 2,5 mjeseca. Ako prerano krenete na dijetu, to može utjecati loše na oporavak tijela te na proizvodnju mlijeka za bebu. A osim toga, može dr i povećati umor tijela pa da se osjećate umorno i bez energije, a trebali biste čuvati svu moguću energiju za bebicu, svoj oporavak i ostatak familije : ). Tako da trebamo biti strpljivi da nam se tijelo malo vrati na svoje, a tek onda se pozabaviti lagano dovođenjem u formu. Na kraju krajeva – i dojenje pomaže mršavljenju!
    Ako je prehrana mame presiromašna kalorijama ili se pak oslanja na premao vrsta namirnica, i mlijeko za bebu može biti nekvalitetno i može se smanjiti njegova proizvodnja. Ako tijelo ne dobija potrebne nutrijente iz hrane, onda ih traži u rezervama organizma i tako nas dodatno troši. A našoj bebici trebamo jaki i odmorni koliko god je to moguće!

Junior Member Zara avatar
    Datum pristupanja
    27.12.2012.
    I još je jedna stvar kod svih nas žena (ne govorim to direktno za Vas India, već općenito za sve nas)...Željele bi se vratiti u formu i izgledati fit maltene odmah nakon poroda i nezadovoljne smo ako nam tijelo ne može izgledati kao prije poroda. A kada pogledamo koju smo čudesnu stvar napravile, nije ni čudno da se izmijenilo! Nekome je neminovno da mu ostane opušteniji trbuh, strije, prošireni bokovi ili struk. U svakom slučaju, ja se slažem da žena treba biti zadovoljna sobom i ako to znači da treba smršaviti – da smrša. Samo mislim da si trebamo postaviti realne ciljeve, a ne nužno da izgledamo kao da nismo rodili.
    Jelchi likes this.

Member Jelchi avatar
    Datum pristupanja
    15.11.2012.
    Slažem se u potpunosti...Treba imati kvalitetnu, raznovrsnu prehranu da je dobra i za mamu i za bebu. Ako ikako možete naći pola sata u danu da odvježbate doma, bilo bi super! Ili kad idete s bebom u šetnju, možda nabaciti brzo hodanje i guranje kolica. Tako smo spojili dvije korisne stvari - vježba i šetnja s malim zlatom. :-)

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove