Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5
    Member
    Datum pristupanja
    24.12.2012.

Mršavljenje kod djece

Pozdrav, imam sina koji ima 8 godina i čini mi se da je definitivno predebeo za svoje godine. Vjerujem da smo i ja i muž doprinjeli tome obzirom da smo se i mi loše hranili do prije pola godine. Ne znam kako sad to ublažiti obzirom da sam stalno traži slatkiše i neprekidno imamo svađe oko toga koliko ih može pojesti?

Member Jelchi avatar
    Datum pristupanja
    15.11.2012.
    Njemu su se nažalost već povećale masne stanice i ima i psihičku i fizičku potrebu za više jela i više nekvalitetnih namirnica koje voli jesti. Po meni sad to traži sustavnu i dulju prilagodbu na novi režim i ono što je neophodno - mijenjanje prehrambenih navika učenjem i razgovorom, ukazivanjem na probleme kasnije ako ih ne promijeni, koliko god neke stvari možda nije lako objasniti djetetu od 8 godina...
    Jer ako mu samo branimo neke namirnice, a ne radimo na promjeni u njegovoj glavi - onda će imati još veću želju za njima i samo čekati da dođe do njih čim nije s nama (u društvu drugih, u školi, itd).

Junior Member
    Datum pristupanja
    04.10.2013.
    Poštovane, imam problem koji spada u ovu temu. Prije ljeta moja curica (8godina bila je mršava, normalne težine na visinu). Inače se bavi sportom preko godine, ali preko ljeta imaju pauzu. U ova dva ljetna mjeseca je dobila na težini, ali samo u trbuhu i to me muči. Trbuh joj je širok 80 cm na visinu od 140cm. Osim trbuha u drugim djelovima djeluje normalno. Računala sam kad krene vježbati opet sad u rujnu da će se to smanjivati međutim trbuh ne ide dolje, unatoč tjelesnoj aktivnosti i pravilnoj prehrani (jede kuhanu hranu u školi, kontrolirano porijeklo). Voli slatko, ali ne toliko da bi podivljala ako ne dobije. Pojela bi i voće bez problema. Ne znam što da napravim. Pada mi na pamet da je odvedem na test intolerancije na hranu da je jednostavno nešto od hrane ne napuhiva. Jer mi ne ide u glavu da u mjesec dana intenzivnog vježbanja trbuh se nije smanjio niti 1 cm. Ja imam problem sa težinom, dugo nakon poroda sam imala 90kg. Sad sam na 75, a pokušavam doći na 69. Molim za savjet ili ako netko je bio u sličnoj situaciji da se javi. Kažem opet prije ljeta je čak bila i premršava da su joj se rebra vidjela. Ne ide mi u glavu odakle joj se stvorio trbuh. Pijemo dosta mlijeka obe, oko litru na dan (doručak i večera sa žitaricama ili tostom).

Member
    Datum pristupanja
    03.12.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od Marinapomorac Vidi poruku
    Poštovane, imam problem koji spada u ovu temu. Prije ljeta moja curica (8godina bila je mršava, normalne težine na visinu). Inače se bavi sportom preko godine, ali preko ljeta imaju pauzu. U ova dva ljetna mjeseca je dobila na težini, ali samo u trbuhu i to me muči. Trbuh joj je širok 80 cm na visinu od 140cm. Osim trbuha u drugim djelovima djeluje normalno. Računala sam kad krene vježbati opet sad u rujnu da će se to smanjivati međutim trbuh ne ide dolje, unatoč tjelesnoj aktivnosti i pravilnoj prehrani (jede kuhanu hranu u školi, kontrolirano porijeklo). Voli slatko, ali ne toliko da bi podivljala ako ne dobije. Pojela bi i voće bez problema. Ne znam što da napravim. Pada mi na pamet da je odvedem na test intolerancije na hranu da je jednostavno nešto od hrane ne napuhiva. Jer mi ne ide u glavu da u mjesec dana intenzivnog vježbanja trbuh se nije smanjio niti 1 cm. Ja imam problem sa težinom, dugo nakon poroda sam imala 90kg. Sad sam na 75, a pokušavam doći na 69. Molim za savjet ili ako netko je bio u sličnoj situaciji da se javi. Kažem opet prije ljeta je čak bila i premršava da su joj se rebra vidjela. Ne ide mi u glavu odakle joj se stvorio trbuh. Pijemo dosta mlijeka obe, oko litru na dan (doručak i večera sa žitaricama ili tostom).
    Pozdrav! Čudno zvuči ali razmišljam si da se za početak izmjere kožni nabori pa će se vidjeti koliko u tom trbuhu sudjeluje masno tkivo a koliko eventualna napuhnutost organa. Kozni nabori se mjere kaliperom.

U varijanti da je masno tkivo, onda bi bilo dobro prije aerobnog treninga, recimo trčanja, napraviti 10 min trbušnjake da se potakne cirkulacija u trbuhu.

Ako se pokaže da nema puno kožnih nabora odnosno masnog tkiva onda treba vidjeti da li neka hrana napuhuje organe. Recimo kod mene je to mlijeko a vidim da ga i vi dosta pijete.

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Ja sam mjerila kožne nabore u altisu.100 kuna je koštalo.Evo linka Mršavljenje i uklanjanje celulita - Altis NAJNOVIJI TRETMANI!

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove