Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6
    Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.

Ako treniram ujutro, trebam li jesti prije treninga?

Našla sam različite informacije na ovu temu. Ono što sam prvotno pročitala i što mi je bilo logično je da je bolje jesti nakon vježbanja ako se već trenira ujutro. Razlog tome je da tijelo počne puno ranije koristiti masti kao energiju jer je kroz noć već dosta ugljikohidrata potrošilo.

Onda sam pročitala prije dva dana da je bolje pojesti prije treninga jer se u suprotnom razgrađuje mišić a ne masno tkivo se čuva. Prvo mi je malo logičnije ali ne znam šta da mislim.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Moja seka bi uvijek prije trenirga ujutro popila kavu pa jela poslije. Ja bi uvijek iza treninga ujutro jela, a još kasnije prije ručka kavu. Kaže trener s kojim sam jučer radila u teretani da je bolje jesti kasnije, do sads vremena nakon teretane. Misllim da je definitivno nakon, troši se ujutro masno tkivo kak ne bi pa nemamo nikakve druge zalihe hrane baš jer ne jedemo, a dalje ubrava se metabolizam i sve pojedeno tijekom dana se brže troši.

Member AnnaMarie avatar
    Datum pristupanja
    17.12.2012.
    Ako imam aeroban trening, npr trčanje, onda bi mi bilo dosta teško obaviti trening ako jedem prije. Sve bi mi se bućkalo u želucu. Popila bih samo kavu da me malo razbudi.
    A ako vježbam u teretani, onda mi dobro dođe da pojedem prije treninga jer puno lakše odradim trening i da hrana mi da energiju. To je čisto onako moja iskustvena metoda :-)

Junior Member Evita avatar
    Datum pristupanja
    13.01.2014.
    Hvala na ovim pametnim informacijama...baš me to zanimalo!

Junior Member
    Datum pristupanja
    29.01.2014.
    opce je poznato da za potrebnu energiju za treniranje treba pojesti nekoliko jaja a za to su najbolja domaca jaja
    ja se bavim body buildingom i svaki dan pojedem desetak domacih jaja od opg jjae koje na narudzbu dobijem sa dostavom na vrata

Junior Member
    Datum pristupanja
    12.12.2012.
    DA - obavezno! ali ne da se "ubijete" u hrani nego nešto što daje energiju, a nije preteško.

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove