Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9
    Member Nada avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.

Deblja li voće u većim količinama?

Pozdrav društvo!

jedni savjetuju da se voće može jesti u neograničenim količinama, drugi tvrde kako se voće treba izbjegavati jer deblja. Što se tiče kalorija, zna se da svo voće osim banana ima izdrazito malo kalorija pa tako rijetko koje prelazi 60 kalorija.

Ipak mi se čini kad uz film jedem mandarine da ih pojedem jako puno, možda i kilu pa mislim da to niti nije dobro za liniju.

Kakva su vaša iskustva sa voćem??

Junior Member
    Datum pristupanja
    06.12.2012.
    i sa voćem bi se trebalo pripaziti. Isto sadrži šećere pa se i od njega deblja. Navodno bi u zdravoj prehrani trebali imati 5 obroka, od čega dva voćna. Sve više od toga je kao previše. Malo više sigurno nije problem, ali puno više je. Iako, ako se već pretjeruje, bolje voće nego čokolada. Ja npr svako ljeto pretjerujem u lubenici. Jedem je doslovno non stop. Ali je kod nje super sto je puna vode i nema puno kalorija. Ali nje se ni ne bih htjela odreci kada tako kratko traje. Tako da uzivam!

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Mene to isto zanima pa bi bilo super da se javi neki stručnjak. Na dijeti uvijek večeram voće, a kak sam tad i najviše gladna, znam ga pojesti puno previše. Ne vjerujem da mi je to isto dobro iako je sigurno bolje od nekih ugljikohidrata. Isto tako me zanima kolko je zdravo/štetno suho voće? Ja obožavam sušene jagode i kokos, ali na niti jednom pakiranju nisam pronašla navedene kalorije, samo po internetu nešto.

Member
    Datum pristupanja
    06.12.2012.
    Znaš kak se kaže, sve što se jede u umjerenim količinama je ok! mislim da je ista situacija i sa voćem. ne treba pretjerivati ( iako u svakom slučaju, bolje voće nego grickalice)
    Citiraj Prvotno napisano od Nada Vidi poruku
    Pozdrav društvo!

jedni savjetuju da se voće može jesti u neograničenim količinama, drugi tvrde kako se voće treba izbjegavati jer deblja. Što se tiče kalorija, zna se da svo voće osim banana ima izdrazito malo kalorija pa tako rijetko koje prelazi 60 kalorija.

Ipak mi se čini kad uz film jedem mandarine da ih pojedem jako puno, možda i kilu pa mislim da to niti nije dobro za liniju.

Kakva su vaša iskustva sa voćem??

Member Nada avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    To si i ja mislim xoxo. Meni je to voće bilo zamjena za hranu koja me uhvati navečer a znala sam jako puno pojesti pa nisam sigurna da možda za mršavljnje ne šteti i previše voća. U svakom slučaju morati ću se iskontrolirati.

Member
    Datum pristupanja
    10.11.2012.
    Iako je voće jako zdravo treba uzeti u obzir da ono ipak sadrži kalorije. Pa kad bi jeli više voća no što sagorjevamo, opet bi povećavali težinu. Ipak, mislim da je prehrana voćem i povrćem odlična navika, naročito zato što dosta voćki ima izražen termodinamski učinak, odnosno na njihovu razgradnju nekad ode više nego što one same imaju kalorija. Recimo kod jabuke. Mislim da je nedostatak kod voća što je to brzi ugljikohidrat pa se brzo ogladni nakon njega.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Ja sam baš bila zadovoljna kad bih poslijepodne i navečer jela samo voće. Je da sam počela pretjerivati jer bi bila gladna, al sam mislila da je to bolje rješenje od nekih sendviča itd... Onda sam upoznala u teretani nekog kao savjetnika koji govori da mi voće niti nije pametno tad jesti jer ima šećera. Mislim ima logike, al više mi je puna glava svakakvih teorija i savjeta. Čovjek uopće ne zna kaj jesti danas da bude zadovoljan.

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Ja ne znam koliko kalorija ima koje voce ali znam od kad sam zamijenila razne grickalice sa vocem svjeze ili suseno samanjila sam udio masti.Ja voce jedem ujutro i popodne,Najvise mi paše ujutro baš osvježava,i drzi me sitom puna sam energije kad zapocnem jutro sa raznim voćem.

Member Zoja avatar
    Datum pristupanja
    13.09.2013.
    Da, voće isto sadrži kalorije; neko više, neko manje - ali svako sadrži. Meni isto često paše pa navalim, ali u principu mislim da je dostatno cca 2 voćke dnevno ako si na dijeti (isto - ovisno koje)...

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove