Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6
    Member
    Datum pristupanja
    24.12.2012.

Dnevni unos kalorija

Imam 40 godina i radim posao u kancelariji. Trebala bih izgubiti oko 10-ak kilograma. Planiram brzo hodati 3 puta tjedno plus joga 2 puta tjedno.

Ja sam namjeravala unositi oko 1200 kalorija u danima kada bi brzo hodala a 1000 kalorija u danima joge i odmora. Kako vam se to čini, nebi htjela previše smanjiti broj kalorija da nebi imala nuspojave o kojima sam čitala.

Hvala.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Meni se to iskreno čini ko jedan super plan. Pogotovo za početak. I plan treninga i prehrane po kalorijama, naravno najbitnije je da se ipak i jede čim zdravije i kreće čim više. A još najbitnije od svega je biti jako uporan i izdržati dan po dan, bez odustajanja. Ako se i pojede previše smanjiti sljedeći obrok, ne se vraćati na početak, ići prema naprijed. Sretno!!

Junior Member Zara avatar
    Datum pristupanja
    27.12.2012.
    Meni se isto čini kao odličan plan. Mislim da ni ne bi trebao biti manji dnevni unos kalorija jer da bi se moglo narušiti zdravlje organizma. Kako ćete mjeriti unesene kalorije u danu?

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Postoji vaga koja može izračunati iznos kalorija, ali mislim da je to pretjerivanje. Na svakom proizvodu pišu gramaža i kalorije, tako da se može dosta dobro otprilike izračunati unos kalorija koji bi to bil. Za ostalo, meso, ribu i to postoje dobre tablice po internetu tako da se isto može snaći vrlo lako i procijeniti si. Po visini i kilogramima se možemo orijenitrati kolko vi trebali unijeti kalorija da se kilogrami gube, a toga isto ima po netu za izračunati si.

Member Nada avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Ja mislim da treba plan prehrane za one koji ne znaju granicu u jelu i piću.Kada sam sebi ne znaš reći stop,odnosno prestati se prežderavati najbolje je uzeti stručnu osobu za prehranu i za treninge.
    Moja prijateljica je to učinila i jako je sretna, održava težinu tako već tri godine.

Member Zoja avatar
    Datum pristupanja
    13.09.2013.
    Citiraj Prvotno napisano od Nada Vidi poruku
    Ja mislim da treba plan prehrane za one koji ne znaju granicu u jelu i piću.Kada sam sebi ne znaš reći stop,odnosno prestati se prežderavati najbolje je uzeti stručnu osobu za prehranu i za treninge.
    Moja prijateljica je to učinila i jako je sretna, održava težinu tako već tri godine.
    Da, super je ako te netko stručan može pratiti u prehrani i vježbanju! To definitivno pomaže da se cilj dosegne lakše, brže, konkretnije i dugoročnije. Jedino što mi se čini da to nije baš jeftina opcija...

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove