Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8
    Member
    Datum pristupanja
    24.12.2012.

Iako nisam žedna, trebam li se tjerati piti više vode?

Dnevno unosim oko pola litre vode i onu vodu koja dolazi uz hranu. Dobila sam sa više strana savjeta kako bih trebala piti više vode. Najviše zbog celulita kojeg se želim riješiti. U većini slučajeva kada pijem vodu nisam žedna pa me zanima trebam li se jednostavno natjerati da više pijem ili da pijem koliko mi organizam traži?

Member AnnaMarie avatar
    Datum pristupanja
    17.12.2012.
    Prema onome što ja znam, mislim da neovisno o žeđi treba piti minimalno litru i pola tekućine dnevno. Meni je doktor rekao da je dovoljna količina vode kada nam je mograča donekle prozirnije boje. Ja osobno pijem litru i pol dnevno vode + ona voda što dolazi sa hranom.

Member
    Datum pristupanja
    06.12.2012.
    ja sam vjerojatno rijetka osoba koja ne voli pit vodu. zaista, vrlo malo sam zedna, cak i dok treniram nisam nesto pretjerano zedna. ali, pijem oko litru i pol dnevno jer se bolje osjecam. iako ja kao nisam zedna, moje stanice su dehidrirale, pa mi padne tlak, pa mi se zacepe usi, itd. tako da se svaki dan prisilim popiti litru i pol i nemam tih problema

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Samo ti pij vode. Iako nisi žedna, pokušaj se sjetiti i piti vode pa budeš priviknula organizam i tražil bude sam kasnije. Voda nikome ne šteti, samo može koristiti i mislim da nije loše stvoriti tu naviku. Ja sam osobno sama od sebe ovisna o vodi, nigdi ne idem bez boce vode i mislim da popijem oko 3l dnevno. Ne kažem da mi koristi u mršavljenju jer je oduvijek pijem pa ne mogu primjetiti razliku, al bi vjerojatno bila deblja da je ne pijem tolko oduvijek.

Junior Member Zara avatar
    Datum pristupanja
    27.12.2012.
    A da li može biti štetno ako se pije previše vode? Ja znam popiti i po 3-4 l dnevno!

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Pa ne smije se pretjerivati s vodom, pogotovo se ne smije popiti puno u kratkom vremenskom periodu. Nije ona štetna, al treba umjereno s njom ko i sa svim ostalim u životu. Ja isto popijem negdi tolku količinu vode dnevno i nemam nikakvih problema. Ona stvarno pomaže i skroz sam se odvikla od sokova. To sam prije vode stalno pila, ne bi ja sad mijenjala za ništa.

Member Nada avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Treba se samo naviknuti piti vodu,ja sam stekla naviku od kad smo kupili aparat za vodu.Sad nemam problem, da bih na silu pila vodu već jednostavno mi organizam traži vodu.I puno se bolje osjećam kako pijem više vode.

Member Zoja avatar
    Datum pristupanja
    13.09.2013.
    Citiraj Prvotno napisano od Zara Vidi poruku
    A da li može biti štetno ako se pije previše vode? Ja znam popiti i po 3-4 l dnevno!
    Nije dobro za bubrege da se pije toliko vode. Idealno je unositi od 1,5 l - 2 l. Ja se trudim toliko piti otpilike. Po ljeti ide bez problema, a po zimi se malo silim...

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove