Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5
    Member AnnaMarie avatar
    Datum pristupanja
    17.12.2012.

Kalorije kod domaće pizze?

Nadam se da je ovo pitanje u pravoj rublici.

Zna li netko koliko kalorija otprilike ima domaća pizza? Pokušavala sam naći na internetu i nisam ništa našla. Trebam li jednostavno zbrajati kalorije prema namirnicama koje stavljam u nju? Ili bi to bilo netočno zato što se peče?

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Ma imaš otprilike vrijednosti kalorije po internetu, samo to je stvarno otprilike jer se puno razlikuje od čovjeka do čovjeka kakva se pizaa slaže i kaj se u nju stavlja. Najbolje ti je da onda otprilike samo sebi procijeniti kaj si sve stavila i kolko bi to bilo kalorija. Al trudi se da tijesto bude tanje i ako može s integralnim brašnom, neki nemasni sir i puuuuno povrća, sok od rajčice i tako...

Member RibicaK avatar
    Datum pristupanja
    12.12.2012.
    Kako je petrica156 napisala mislim da ćeš morati samostalno izračunavati. Ipak pizza se može raditi na različite načine pa samim time je za očekivati da će varirati u kalorijama. Opet, mislim da se za povremeno može napraviti zdravija varijanta pizze kako je već petrica156 napisala - integralno tjesto, pureća šunka, više povrća pa navali.

Member Nada avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Ja pravim picu od integralnog brasna, purece sunke sampinjona i vrlo malo sira jer sir izuzetno ima puno kalorija,vise sos paradaiza stavim da nije suha,povrća raznoga kako kad sve je dobro i pase.Pica ima kalorija onoliko koliko stavite namirnica kaloricnih.Stoga samo pazite sta stavljate na tijesto.

Member Zoja avatar
    Datum pristupanja
    13.09.2013.
    Kod pizze bome postoji sto kombinacija! Trebao bi si svatko izračunati onda unos kalorija za onu pizzu koju radi...nije ista stvar da li radiš onako saftnu pizzu od bijelog brašna s puno ketchupa, salame, obilno posutu sirom ili neku integralnu vege varijantu...

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove