Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3
    Member RibicaK avatar
    Datum pristupanja
    12.12.2012.

Koja hrana/piće će me držati najduže sitom?

Jako voli jesti. Igram i tenis što me drži u formi, ali i dosta jedem. Za doručak pojedem 2 jaja sa tost kruhom i čašom mlijeka, ali sam gladna sat vremena kasnije. Isto je tako i predveče, uvijek gladna.

Ima li neko piće ili hrana koja bi me držala dugo vremena sitom?

Junior Member
    Datum pristupanja
    06.12.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od RibicaK Vidi poruku
    Jako voli jesti. Igram i tenis što me drži u formi, ali i dosta jedem. Za doručak pojedem 2 jaja sa tost kruhom i čašom mlijeka, ali sam gladna sat vremena kasnije. Isto je tako i predveče, uvijek gladna.

Ima li neko piće ili hrana koja bi me držala dugo vremena sitom?
    RibicaK,

Hrana bogata proteinima generalno će vas držati duže sitima. Unos vode je također jedan od važnijih faktora. Brojni su fiziološki razlozi, zašto nas i najmanja dehidracija može dovesti do osjećaja gladi.

Stres nas može također činiti gladnima. Ono što ja često savjetujem pacijentima je da nastoje raditi na tome da malo više osluškuju svoje tijelo. Ako ste gladni, nema ništa loše u tome da jedete, i trebate jesti. Naročito ako ste jako aktivni kako ste naveli.

Volim usporediti hranu sa drogom. Svaka namirnica koju pojedete ima jedinstvenu biokemijsku reakciju na vaše jedinstvene biokemijske procese u organizmu. Zato neki ljudi konzumirajući određeni tip namirnica se osjećaju odlično, dok se drugi od istih tih namirnica mogu osjećati loše ili čak razboljeti.

Kada jednom počnete gledati hranu na ovakav način i krenete promatrati kako vaše tijelo reagira na pojedinu namirnicu te pratite što ono treba, lako će vam biti pojesti namirnicu koja organizmu odgovara, u vrijeme kada organizmu odgovara i sve što pojedete će činiti isključivo zadovoljstvo.

Member Zoja avatar
    Datum pristupanja
    13.09.2013.
    Proteini definitivno...ugljikohidrati me uvijek nekako nakratko zasite!

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove