Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10
    Junior Member
    Datum pristupanja
    02.12.2012.

Koliko utječe pijenje vode na mršavljenje?

Čitala sam kako većina ljudi koji imaju problema sa debljinom piju premalo vode. Tako se često miješa osjećaj sitosti sa osjećajem žeđi. Odnosno, neki ljudi kada su žedni, umjesto da se napiju vode, posegnu za hranom.
    Kako piše u toj knjizi, potrebno bi bilo popiti prije svakog obroka čašu vode. Na taj način bi se barem malo napunio želudac i stvorio osjećaj sitosti. Naravno, tu ne piše da će se isključivo od vode smršaviti ali da ona može uvelike doprinjeti mršavljenju.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Na svu sreću s tim nemam problema. Meni se ljudi uvijek čude kolko vode mogu popiti, al ovisna sam o tome i nigdi ne diem bez boce vode. S obzirom na to da se ne pratim u životu bez vode, ne vidim na sebi nikakve koristi kod mršavljenja, al sam uvjerena kad nekad razmislim o svom danu i prehrani da bi imala puno više kila da ne pijem tolko vode. Sigurno ponaže u osjećaju sitosti, preporuča se to pogotovo navečer kad vas uhvati kriza, brzo popiti čašu vode i glad se smanji, lakše se zaspi.

Member RibicaK avatar
    Datum pristupanja
    12.12.2012.
    i ja pijem puno vode! ali nekada se zabrinem da li možda pijem previše vode?? da li je moguće piti i previše?? nekada znam popiti i po cca 4 l dnevno!!

Member
    Datum pristupanja
    10.11.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od RibicaK Vidi poruku
    i ja pijem puno vode! ali nekada se zabrinem da li možda pijem previše vode?? da li je moguće piti i previše?? nekada znam popiti i po cca 4 l dnevno!!
    Mislim da bi ti to moglo biti i previše. Znam da sam čitao da se kod previše pijenja vode, može nabubriti ovojnica mozga pa tako stvara pritisak i zna doći do glavobolja.
    Po meni iznad 3 litre nema potrebe ići bez obzira na kilažu. Jedino ako se neko bavi vrhunskim sportom pa troši iznimno puno vode.

Za skidanje kila mislim da je odlična stvar, jer znam kad pojedem juhu da uvijek pojedem manje glavnog jela. Mislim da je to upravo zato što se želudac napuni vodom.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Naravno da voda stvara osjećaj sitosti. Tako sam i ja uvele te mini trikove prije obroka. Uvijek prije glavnog obroka pojedem juhu pa onda salatu i tad prijeđem na glavno jelo. Stvarno se osjećam bolje, jedino to pokušavam i čim sporije jesti jer je i to moj problem, prebrzo jedem. :P Čitala sam negdi da to nije dobro, ima i logike pa se i tu kontroliram i uvodim nove navike.

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Nema potrebe bazirati se isključivo na vodi, može se piti i čaj ili cijeđeni sokovi.Dokle god se unosi dovoljno tekućine (preporučeno minimalno 1.2 litre po danu plus tekućina iz hrane) stvarno mislim da nije bitno dolazi li iz vode ili ne.
    Osobno teško pijem vodu a koristim voćne čajeve sa minimalno vode. I smršavila sam u kombinaciji sa dijetama 5 kilograma. Samo mislim da nije poanta u pijenju isključivo vode.

Member Mira avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Neki dan me po noći uhvatilo da jedem čips. Na brzinu sam popila čašu vode i potreba za čipsom mi je bila daleko manja, uglavnom dovoljna da sam se mogla puno lakše iskontrolirat.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Bravo! Čestitam! Od toga se kreće! Treba stvoriti nove navike.. Mene uhvati želja za čokoladom pa onda ili pijem vodu ili odem po žvakaće. Nekad sam znala potrošiti dva paketa žvakaća na dan, sad je to nekak lakše i bez toga. Ta potreba za hranom traje u toj napetosti kad smo sposobni na svašta do 5 minuta i te minute treba prevladati, ostalo je lakše.

Member Nada avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Ja sam stvorila naviku pijenja vode oko 2 litre dnevno.Popravio mi se ten, koza mi nije suha kao inače.Sretna sam da sam usvojila tu naviku jer mi i zdravstveno koristi a i kilogrami polako su padale.Mislim da je izuzetno bitna voda, kada nisam u prilici da popijem odredjenu količinu vode već osjetim suha usta to je najbolje piće,čistač
    crijeva.

Member Zoja avatar
    Datum pristupanja
    13.09.2013.
    Citiraj Prvotno napisano od RibicaK Vidi poruku
    To je previše...Može biti jako štetno za bubrege. Idealno je 1,5 - 2 l. Mislim da je korisno za mršavljenje jer se i želudac zasiti i ubrzava se metabolizam! Kod debljanja je jedan od glavnih uzročnika usporen metabolizam.

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove