Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4
    Member Nada avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.

Ljuta hrana i mršavljenje

Čitam po dosta člananka kako ljuta hrana ubrzava metabolizam. Poznato je da ljuta jela stimuliraju termogenezu pa se primjerice kapsaicin koristi s istom svrhom. Neki narodi, kao primjerice otočani u Karibima, obožavaju ljutu hranu i prosječno imaju najmanje debelih ljudi.

Što mislite o navedenom??

Member Jelchi avatar
    Datum pristupanja
    15.11.2012.
    ovo za Karibe mi je novo, ali sam čula da ljuto pomaže u mršavljenju jer smanjuje unos hrane i masti. To mi je nekako i logično jer znam da kada pojedem ljuto me nekako to "drži" i moram se prilagoditi na okus pa ne mogu tako navaliti na hranu...

Junior Member
    Datum pristupanja
    04.01.2013.
    Ja sam takodje cula tu informaciju. Raspitivala sam se dosta o tome, citala, pa cu podeliti sa vama nesto sto sam pronasla...ima logike, na kraju krajeva..
    Ljute papričice – prirodno sredstvo za skidanje kilograma - Mršavljenje | Dijete | Zdrav život |

Member Zoja avatar
    Datum pristupanja
    13.09.2013.
    I ja sam čula da pomažu u mršavljenju i to zbog tog kapsaicina u sebi. Općenito su dosta zdrave - djeluju na ubrzanje metabolizma, mršavljenje, protiv upala, bolova itd. Jedino ne znam baš da su ok za želudac ako se jedu u većoj mjeri...

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove