Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4
    Member Mira avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.

Peći na maslinovom ulju - zdravo ili nezdravo?

Na par mjesta sam našla podatak kako se nebi smjelo peći na maslinovom ulju.

Inače sam sva ulja zamijenila maslinovim uljem misleći kako je to najbolja varijanta. Onda me dosta prijatelja upozorilo da ne pečem na maslinovom ulju. Što vi mislite?

Member Nada avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Ja ne znam, jedni kažu ne smije se pržiti na maslinovu ulju, jedni to rade,moja prijateljica je iz Splita,kaže da su njeni pržili na maslinovu ulju.Aisto tako puno puta sam vidjela na telki peču na maslinovu ulju.Meni se desi da nemam sojinog ulja, a imam maslinovo pa pečem na njemu.Ako je netko stručan u tome ja bih htjela znati istinu o tome.

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Ma naravno da je maslinovo ulje najzdravije. Nisu priče niti cijene oko njega uzalud. Ja svejedno i dalje pazim, imam onu tavicu s rešetkama tako da bude čim manje ulja ili ništa. Kad se ispeče stavim na salvetu da se iscijedi sve kaj se još može. A dalje, pazim i da to više bude kuhano nego pečeno. Ima puno načina i metoda da se pokrene čim zdravija prehrana.

Member Zoja avatar
    Datum pristupanja
    13.09.2013.
    Ja sam čula da je u redu peći na maslinovom ulju do 200 C, da bi se trebale izbjegavati temperature više od te.

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove