Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4
    Member Nada avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.

Zdravi ugljikohidrati

Društo, zanima me što mislite koji su to zdravi ugljikohidrati. Različiti mediji pričaju različito. Neki da je tjestenina dobra pa da nije. Neki da se voće smije jesti u neograničenim količinama, neki da ne.

Jasno mi je da nisu dobri ugljikohidrati recimo iz alkohola ili slatkog ali me zanima što je s onima iz tjestenine,riže, mlijeka ili recimo čokolina ili griza??

Senior Member
    Datum pristupanja
    07.12.2012.
    Tjestenina i riža nisu preporučljive inače tijekom dijete, al mislim da to ne treba storog reducirati. Jednom tjedno da bude taman za neko mršavljenje, a da se organizam ne šokira il mu zafali. Čokolino i griz mislim da nikak ne dolaze u obzir, ta dječja hrana je puna kalorije, bolje uzeti neke zdrave žitarice, izbor je veliki, a te su i fine barem. Nije velika žrtva, a sigurno je bolje rješenje.

Member RibicaK avatar
    Datum pristupanja
    12.12.2012.
    pogotovo ako se uzima integralna tjestenina i riža i kombiniraju se s povrćem - mislim da je to ok! ili pak krumpir s povrćem. A slažem se s Petricom za čokolino i griz. Meni su dobre žitarice - npr zobene pahuljice, ječam, heljda. Ječam i heljda se mogu dobro kombinirati i sa slanim jelima!

Member Zoja avatar
    Datum pristupanja
    13.09.2013.
    svježe povrće, grahorice (jako zdravi ugljikohidrati!), domaći kruh od cjelovitih žitarica, integralna tjestenina,...

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove