Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4
Like Tree1Likes
  • 1 Post By BubaMara

Tema: Fini keksići

Junior Member
    Datum pristupanja
    02.12.2012.

Fini keksići

Obzirom da volim grickati i da sam tražila zdraviju alternativu slatkom i grickalicama, isprobala sam ove keksiće i meni si jako ukusni pa da ih podijelim i s vama dragi forumaši : )

KEKSIĆI OD BRUSNICA I ZOBENIH PAHULJICA
    Sastojci: 250 g suhih brusnica, 200 g zobenih pahuljica (sitnijih), 2 žlice brašna, 1 žličica praška za pecivo, 130g mekanog maslaca, 130g smeđeg šećera, 1 jaje

Brusnice usitniti mixerom pa ih pomiješati sa zob.pahuljicama, brašnom i pec.praškom. U 2. posudi umutiti maslac, pa malo po malo dodavati šećer te zatim jaje i sve skupa dobro umutiti.
    Te dvije mase dobro pomiješati i na radnoj površini napraviti tijesto.Od tog tijesta napraviti 2 role od 20ak cm, zamotati u prozirnu foliju i ostaviti minimalno 3h u frižideru da se hladi. Izvaditi ih iz frižidera i nožem rezati kekse debljine 1cm (ako treba malo ih popraviti rukom da izgledaju kao krugovi) i stavljati ih na pleh (prekriven pek papirom). Drugi način rezanja je da se tijesto razvalja i čašom rade krugovi. Ako imate zamrzivač koji to dopušta, stavite pleh u frizer na 15min kako bi keksići zadržali svoj oblik pri pečenju.Peći u prethodno zagrijanoj pećnici 12-15min (dok ne vidite po boji da su gotovi) na 180C. U tijesto se može dodati i korica limuna pa imaju još više onaj "osvježavajući" okus.
    Meni su stvarno super; nadam se da će se i vama svidjeti!
    RibicaK likes this.

Member RibicaK avatar
    Datum pristupanja
    12.12.2012.
    ovaj recept mi baš dobar izgleda!! podsjećaju me na one kekse GranCereali, a njih baš volim :-) Tako da ću obavezno probati pa javim!

Junior Member Zara avatar
    Datum pristupanja
    27.12.2012.
    Meni su ovi keksi mraaaak! Imaju puno finih sastojaka i stvarno su ukusni!

MUESLI KEKSI

SASTOJCI:

250 g muesli sa raznim suhim vocem
    50 g maslaca
    50 g suhe brusnice
    50 g sjeckanih badema
    50 g bijele čokolade
    4 žlice pirea od jabuke
    1 dl soka od jabuke
    1 žlica smeđeg šećera (ako su muesli dosta slatki i ne treba)
    2 žlice vanilin šećera
    pola žličice sode bikarbone ili praška za pecivo
    naribana kora jednog limuna
    2-3 žlice brašna
    2 žlice lanenih sjemenki

Maslac i šećere sjedinite u jednu smjesu , dodajte pire od jabuke i sok od jabuke, te sve skupa dobro umiješajte. Muesle pomiješajte sa svim ostalim sastojcima, te dodajte prvoj smjesi maslaca i jabuka. Sjedinite u finu, ujednačenu masu i stavljajte loptice veličine oraha u papirice za mini muffine. Pecite oko 15 minuta na 200 stupnjeva. Pustite da se malo ohlade prije posluživanja.

Junior Member
    Datum pristupanja
    07.05.2017.
    Keksi od kokosa su vrlo ukusni, zdravi i jednostavni keksi za pripremu.
    Sastojci & priprema na:
    Zdravi keksi od kokosa - Ordinacija Petričević

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove