Prvi specijalizirani forum za mršavljenje

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9
Like Tree2Likes
  • 1 Post By BubaMara
  • 1 Post By Tonko

Tema: Proteinska salata s tunom

Member
    Datum pristupanja
    10.11.2012.

Proteinska salata s tunom

Društvo evo jedan moj recept koji često prakticiram. Jako je fin a gotovo da je u potpunosti sačinjen od proteina. Znači ne deblja pa je odličan za večernje obroke.

Sastojci su slijedeći:1.konzerva tune
    2.3 jaja
    3.kiseli krastavci
    4.paradajz

Skuhate jaja te ih isjeckate na manje komadiće. Isto napravite i sa krastavcima i paradajzom. Potom sve dobro promješajte i salata je spremna.

Odlična je baš zbog toga što vam za nju ne treba puno vremena. Javite mi kako vam se čini!!

Member Nada avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Zagreb, odličan ti je recept. Iznimno brzo gotovo a meni je zgodno jer si takav obrok mogu nositi na posao. Ja ga osobno podijelim na dva obroka. Pozdrav!!

Junior Member
    Datum pristupanja
    02.12.2012.
    Obožavam ribu i sve takve fine zeznacije, a pokušavam si što češće mogu raditi jednu salatu koja mi je baš ukusna! Slična je ovoj salati koju je Zagreb podijelio. Ova moja je s lososom. Losos lagano posolim (ako netko voli može i popapriti) i stavim mala češnjaka i dosta limunovog soka te dodam nasjeckana tvrdo kuhana jaja, rajčicu, papriku i luk ako sam doma (ako ju jedem na poslu, onda bez njega). Uz to obično pojedem jednu krišku integralnog kruha. Meni se čini baš zdrav obrok, a zasiti me i bude mi jako ukusan. Isto je fino ako se lagano prelije s jogurtom ili vrhnjem.
    rene73 likes this.

Member rene73 avatar
    Datum pristupanja
    06.12.2012.
    Pozdrav! ) Mmm.. zvuci fino, probat cu to!
    Ja volim pomjesat kuhano povrce, one ledo mjesavine sa tunom ili svjezim sirom

Krumpir? svi govore da je ne poželjan u pocesu mršavljenja.. naišla sam na ove informacije:

Fitness gurui su proglasili krumpir namirnicom koja deblja. Tvrde da zbog visokog glikemičkog indeksa i velikog sadržaja škroba krumpir nije pogodan za mršavljenje.

Međutim to nije istina. Provedena su istraživanja o utjecaju krumpira na tjelesnu težinu. Osobe koje su tijekom 6 tjedana svakodnevno konzumirali 7-9 krumpira zapravo se nisu debljale, nego mršavjele!

To se objašnjava time da krumpir izaziva osjećaj sitosti, dok sadrži relativno malo kalorija. (Jedan krumpir u prosjeku sadrži 100-120 kalorija - 2,5 puta manje nego kruh).

Šta kežete na to ? Kuhan na salatu, pecen u pecnici bez dodataka (pole) ? da ili ne ?

Member
    Datum pristupanja
    03.12.2012.
    Citiraj Prvotno napisano od rene73 Vidi poruku
    Pozdrav! ) Mmm.. zvuci fino, probat cu to!
    Ja volim pomjesat kuhano povrce, one ledo mjesavine sa tunom ili svjezim sirom

Krumpir? svi govore da je ne poželjan u pocesu mršavljenja.. naišla sam na ove informacije:

Fitness gurui su proglasili krumpir namirnicom koja deblja. Tvrde da zbog visokog glikemičkog indeksa i velikog sadržaja škroba krumpir nije pogodan za mršavljenje.

Međutim to nije istina. Provedena su istraživanja o utjecaju krumpira na tjelesnu težinu. Osobe koje su tijekom 6 tjedana svakodnevno konzumirali 7-9 krumpira zapravo se nisu debljale, nego mršavjele!

To se objašnjava time da krumpir izaziva osjećaj sitosti, dok sadrži relativno malo kalorija. (Jedan krumpir u prosjeku sadrži 100-120 kalorija - 2,5 puta manje nego kruh).

Šta kežete na to ? Kuhan na salatu, pecen u pecnici bez dodataka (pole) ? da ili ne ?
    Slažem se za krumpir da je ogromna razlika kako se priprema. On u suštini kako si rene73 navela nema puno kalorija samo se kalorije podignu sa pripremom i dodacima.

Što se tiče tuna salate, mislim da je odlična. Prijatelj radi u prehrambenoj industriji i kaže da su te konzerve dosta dobre jer zadrže nutritivne tvari. Da je to takav oblik konzerviranja u kojem se minimalno gube hranjive tvari.
    rene73 likes this.

Senior Member Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    12.11.2012.
    Ja imam jedan dobar recept,može sipa,lignje ili hobotnica.Skuham ih u vodi ocijedim i narežem sitno.Dodam skuhane riže jednu šalicu od čaja.Maslina po želji,češnjaka i tri velike žlice maslinovog ulja.Dodati pola ocijeđenog limuna i prstohvat soli.Ova salata od tune mi je isto tako dobra.

Junior Member
    Datum pristupanja
    02.09.2013.
    Vrlo je koristan recept!

Junior Member
    Datum pristupanja
    09.09.2013.
    Velika salata!

Junior Member Zara avatar
    Datum pristupanja
    27.12.2012.
    Evo jedan jako jednostavan recept s tunom, a meni je ukusna salata i osvježavajuća.

Sastojci za 1 osobu: 70 g tunjevine, pola mrkve, 2 lista zelene salate i sok od 1 limuna

Na ta dva široka lista salate serviram ocijeđenu tunjevinu, prekrivenu naribanom mrkvom i začinjenu sokom od limuna. I to je to! Gotovo dok ste rekli "tuna"! :-)

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove